Chris25
Moderator
- Oct 30, 2007
- 11,872
- 13,572
- AFL Club
- Fremantle
- Other Teams
- West End Redbacks, Cleveland Browns
- Moderator
- #1
AFL Draft Combine - Tuesday October 1 to Friday October 4
AFL State Combines
Victoria, NSW/ACT, Queensland, Tasmania, NT - October 4th, 5th
South Australia - October 12th
Western Australia - October 13th
Rookie Me - October 5th
NSW/ACT
Liam Delahunty (GWS Academy)
Tom Green (GWS Academy)
NORTHERN TERRITORY
Malcolm Rosas (NT Thunder)
QUEENSLAND
Connor Budarick (Gold Coast Academy)
Noah Cumberland (Brisbane Lions Academy)
Will Martyn (Brisbane Lions Academy)
SOUTH AUSTRALIA
Will Day (West Adelaide)
Karl Finlay (North Adelaide)
Will Gould (Glenelg)
Dyson Hilder (North Adelaide)
Jackson Mead (Woodville-West Torrens)
Josh Morris (Woodville-West Torrens)
Callum Park (Glenelg)
Kysaiah Pickett (Woodville-West Torrens)
Harry Schoenberg (Woodville-West Torrens)
Josh Shute (Sturt)
Dylan Stephens (Norwood)
Cameron Taheny (Norwood)
TASMANIA
Mitch O'Neill (Tasmania Devils)
VIC COUNTRY
Lachlan Ash (Murray Bushrangers)
Riley Baldi (Gippsland Power)
Ned Cahill (Dandenong Stingrays)
Darcy Chirgwin (Sandringham Dragons)
Jesse Clark (Geelong Falcons)
Charlie Comben (Gippsland Power)
Sam De Koning (Dandenong Stingrays)
Thomson Dow (Bendigo Pioneers)
Sam Flanders (Gippsland Power)
Brodie Kemp (Bendigo Pioneers)
Flynn Perez (Bendigo Pioneers)
Fraser Phillips (Gippsland Power)
Jay Rantall (GWV Rebels)
Brady Rowles (Bendigo Pioneers)
Caleb Serong (Gippsland Power)
Brock Smith (Gippsland Power)
Cooper Stephens (Geelong Falcons)
Isaac Wareham (GWV Rebels)
Cody Weightman (Dandenong Stingrays)
Lachlan Williams (Dandenong Stingrays)
Hayden Young (Dandenong Stingrays)
VIC METRO
Noah Anderson (Oakleigh Chargers)
Jack Bell (Sandringham Dragons)
Miles Bergman (Sandringham Dragons)
Trent Bianco (Oakleigh Chargers)
Nick Bryan (Oakleigh Chargers)
Louis Butler (Sandringham Dragons)
Ryan Byrnes (Sandringham Dragons)
Darcy Cassar (Western Jets)
Josh Honey (Western Jets)
Emerson Jeka (Western Jets)
Harrison Jones (Calder Cannons)
Oscar Lewis (Sandringham Dragons)
Finn Maginness (Sandringham Dragons)
Jack Mahony (Sandringham Dragons)
Fischer McAsey (Sandringham Dragons)
Daniel Mott (Calder Cannons)
Sam Philp (Northern Knights)
Hugo Ralphsmith (Sandringham Dragons)
Matt Rowell (Oakleigh Chargers)
Cooper Sharman (Oakleigh Chargers)
Ryan Sturgess (Northern Knights)
Dylan Williams (Oakleigh Chargers)
Josh Worrell (Sandringham Dragons)
WESTERN AUSTRALIA
Riley Garcia (Swan Districts)
Mitch Georgiades (Subiaco)
Liam Henry (Claremont)
Jai Jackson (East Fremantle)
Luke Jackson (East Fremantle)
Callum Jamieson (Claremont)
Ben Johnson (West Perth)
Ronin O'Connor (Claremont)
Jake Pasini (Swan Districts)
Jaxon Prior (West Perth)
Trent Rivers (East Fremantle)
Deven Robertson (Perth)
Trey Ruscoe (East Fremantle)
Jeremy Sharp (East Fremantle)
Elijah Taylor (Perth)
Chad Warner (East Fremantle)
AFL State Combines
Victoria, NSW/ACT, Queensland, Tasmania, NT - October 4th, 5th
Angus Baker, NSW/ACT Canberra Demons, Hamish Ellem NSW/ACT Sydney Academy, James Peatling NSW/ACT GWS Academy, Nigel Lockyear NT NT Thunder, Ben Jungfer NT NT Thunder/Woodville West Torrens, Kieren Parnell NT NT Thunder, Keidean Coleman QLD Brisbane Academy, Matt Conroy QLD Gold Coast Academy, Josh Gore QLD Gold Coast Academy, Kobe Tozer QLD Brisbane Academy, Matthew McGuinness TAS Tasmania, Frank Anderson VFL Northern Blues, Alex Cincotta VFL Geelong VFL, Lochlan Dickson VFL Coburg, Sam Fisher VFL Northern Blues, Sam Glover VFL Collingwood VFL, Sam Lowson VFL Coburg, Joel Ottavi VFL Williamstown, Jake Riccardi VFL Werribee, Liam Scott VIC Haileybury College, Jimmy Boyer VIC COUNTRY Murray Bushrangers, Will Christie VIC COUNTRY Murray Bushrangers,Leo Connolly VIC COUNTRY Gippsland Power, Sam Durham VIC COUNTRY Murray Bushrangers, Ben Kelly VIC COUNTRY Murray Bushrangers, Blake Kuipers VIC COUNTRY Dandenong Stingrays, Toby Mahony VIC COUNTRY GWV Rebels, Bigoa Nyuon VIC COUNTRY Dandenong Stingrays, Harrison Pepper VIC COUNTRY Gippsland Power, Josh Smith VIC COUNTRY Gippsland Power, Ryan Sparkes VIC COUNTRY Gippsland Power, Ben Worme VIC COUNTRY Bendigo Pioneers, Curtis Brown VIC METRO Calder Cannons, Adam Carafa VIC METRO Northern Knights, Andrew Courtney VIC METRO Sandringham Dragons, Jackson Davies VIC METRO Northern Knights, Charlie Dean VIC METRO Sandringham Dragons, Josh D'Intinosante VIC METRO Northern Knights, Tyler Edwards VIC METRO Eastern Ranges, Francis Evans VIC METRO Calder Cannons, Ryan Gardner VIC METRO Northern Knights, Lachlan Gawel VIC METRO Eastern Ranges, Lachlan Gollant VIC METRO Calder Cannons, Angus Hanrahan VIC METRO Sandringham Dragons, Josh May VIC METRO Oakleigh Chargers, Billy McCormack VIC METRO Eastern Ranges, Mitch Mellis VIC METRO Eastern Ranges, Brodie Newman VIC METRO Calder Cannons, Jeremy O'Sullivan VIC METRO Calder Cannons, Lachlan Potter VIC METRO Northern Knights, Zak Pretty VIC METRO Eastern Ranges, Sam Ramsay VIC METRO Calder Cannons, Jamieson Rossiter VIC METRO Eastern Ranges, Kaden Schreiber VIC METRO Oakleigh Chargers, Lachlan Stapleton VIC METRO Eastern Ranges, Nathan Stewart VIC METRO Calder Cannons, Ayce Taylor VIC METRO Northern Knights, Kyle Yorke VIC METRO Sandringham Dragons
South Australia - October 12th
Luke Beecken SA Woodville West Torrens, Trent Burgoyne SAWoodville West Torrens, Lachlan Burrows SA Sturt, Brad Close SA Glenelg, Jamie Coff SA Woodville West Torrens, Henry Crauford SA Norwood, Elliot Dunkin SA West Adelaide, Jy Farrar SA Adelaide SANFL, Damon Freitag SA South Adelaide, Cole Gerloff SA Norwood, Oliver Grivell SA Sturt, Lachlan Hoile SA Woodville West Torrens, Tom Hutchesson SA Adelaide SANFL, Reid Kuller SA Glenelg, Mihael Lochowiak SA Sturt, Anzac Lochowiak SA Sturt, Harrison Magor SA North Adelaide, Jed McEntee SA Sturt, Jordan Moore SA Glenelg, Luke Partington SA Glenelg, James Rowe SA Woodville West Torrens
Western Australia - October 13th
Ajang Ajang WA East Perth, Cameron Anderson WA Claremont, Ryan Bennell WA Peel Thunder, Isaiah Butters WA Claremont, Regan Clarke WA Perth, Rhai Arn Cox WA East Perth, Jeremy Goddard WA Claremont, Nathan Ireland WA Swan Districts, Nicholas Martin WA Subiaco, Reuben McGuire WA East Fremantle, Zak Patterson WA West Perth, Noah Pegoraro WA West Perth, Jarvis Pina WA Peel Thunder, Ben Sokol WA Subiaco, Harley Sparks WA East Perth, Leno Thomas WA Claremont, Tyrone Thorne WA Peel Thunder, Anthony Treacy WA Claremont
Rookie Me - October 5th
Matt McGrory NSW/ACT GWS Academy, Luke Parks NSW/ACT Sydney Academy, Jared Dakin TASLaunceston, Jake Steele TAS Tasmania, Bior Malual VFL Werribee, Louis Pinnuck VFL Werribee, Callum Searle VFL Port Melbourne, Charlie Furphy VIC Caulfield Grammar, Jye Chalcraft VIC COUNTRY Murray Bushrangers, William Chandler VIC COUNTRY Murray Bushrangers, Liam Fiore VIC COUNTRY Murray Bushrangers, Aaron Gundry VIC COUNTRY Bendigo Pioneers, Mitch Martin VIC COUNTRY GWV Rebels, James Schischka VIC COUNTRY Bendigo Pioneers, Cameron Wild VIC COUNTRY Murray Bushrangers, Daly Andrews VIC METRO Western Jets, Jesse Castan VIC METRO Sandringham Dragons, Lachlan Johnson VIC METRO Oakleigh Chargers, Harry Loughnan VIC METRO Sandringham Dragons, Riley Smith VIC METRO Eastern Ranges, Corey Watts VIC METRO Sandringham Dragons
Last edited: