BIG FOOTY MELBOURNE SUBURBAGGEDON CUP - ROUND 2

FootyJunkie

Brownlow Medallist
Mar 5, 2005
19,181
9,535
Between the Big Sticks
AFL Club
West Coast
BIG FOOTY MELBOURNE SUBURBAGEDDON CUP - ROUND 2



This is Suburbageddon!

ROUND 2

RESERVOIR v KALLISTA : 3-8
BERWICK v MELBOURNE AIRPORT : 7-4
FRANKSTON v PORTSEA : 0-7
ROWVILLE v BURNLEY : 7-1
GLEN WAVERLEY v KOOYONG : 6-6
WERRIBEE v GARDENVALE : 1-4
HOPPERS CROSSING v BELGRAVE SOUTH : 3-3
ST.ALBANS v ST.ANDREWS BEACH : 0-6
PAKENHAM v JUNCTION VILLAGE : 5-1
SUNBURY v SELBY : 6-2
CRAIGIEBURN v ESSENDON WEST 2-7
POINT COOK v BELGRAVE HEIGHTS 6-2
MOUNT WAVERLEY v SORRENTO : 2-6
MILL PARK v WILLIAMSTOWN NORTH : 7-4
PRESTON v WERRIBEE SOUTH : 10-0
NOBLE PARK v BROOKLYN : 7-1
NARRE WARREN SOUTH v TRAVANCORE : 2-3
MELBOURNE CBD v WATTLE GLEN : 6-0
DONCASTER EAST v PRINCES HILL : 0-6
EPPING v WATERWAYS : 1-5
RICHMOND v BLAIRGOWRIE : 6-1
BENTLEIGH EAST v TECOMA : 3-7
NARRE WARREN v ESSENDON NORTH : 3-8
BUNDOORA v SPOTSWOOD : 4-2
COBURG v McCRAE : 9-5
GLEN IRIS v TOOTGAROOK : 6-1
DANDENONG v ST.KILDA WEST : 3-5
FERNTREE GULLY v NORTH WARRANDYTE : 6-1
ENDEAVOUR HILLS v UPPER FERNTREE GULLY : 0-5
KEW v WILLIAMS LANDING : 7-1
HAMPTON PARK v COOLAROO : 6-1
CROYDON v HURSTBRIDGE : 1-4
NORTHCOTE v CARRUM : 7-5
BRUNSWICK v PARK ORCHARDS : 6-0
KEYSBOROUGH v WEST MELBOURNE : 3-4
MORNINGTON v IVANHOE EAST : 7-2
DANDENONG NORTH v EAGLEMONT : 0-7
TARNEIT v MIDDLE PARK : 0-7
BRIGHTON v THE BASIN : 4-3
HAWTHORN v HAMPTON EAST : 4-0
SOUTH MORANG v CROYDON SOUTH : 5-2
BORONIA v ALPHINGTON : 5-3
GREENSBOROUGH v GLEN HUNTLY : 2-5
CAROLINE SPRINGS v WARRANWOOD : 1-6
THOMASTOWN v NIDDRIE : 1-6
BALWYN NORTH v MONT ALBERT : 3-3
CHELTENHAM v SEABROOK : 2-3
SPRINGVALE v BURNSIDE HEIGHTS : 0-5
MALVERN EAST v DROMANA : 2-5
CAMBERWELL v CAULFIELD : 6-0
LALOR v MOORABBIN : 1-7
LANGWARRIN v HADFIELD : 1-4
GLENROY v BALACLAVA : 0-8
MOOROOLBARK v EDITHVALE : 3-4
ROXBURGH PARK v WARRANDYTE : 1-5
SOUTH YARRA v HEIDELBERG : 7-1
WHEELERS HILL v KEILOR : 2-7
ESSENDON v OAK PARK : 4-3
ALTONA MEADOWS v CLIFTON HILL : 0-6
CRANBOURNE v DOCKLANDS : 1-7
DONCASTER v FAIRFIELD : 7-0
ELTHAM v ALBERT PARK : 2-6
ST.KILDA v ASHWOOD : 6-0
MULGRAVE v PARKVILLE : 1-7
WANTIRNA SOUTH v CARLTON NORTH : 0-5
THORNBURY v TULLAMARINE : 4-3
FRANKSTON SOUTH v HEIDELBERG HEIGHTS : 0-5
WYNDHAM VALE v BEACONSFIELD : 0-5
MOUNT ELIZA v MONTROSE : 4-1
CARRUM DOWNS v KNOXFIELD : 0-3
MOUNT MARTHA v COBURG NORTH : 5-1
SUNSHINE WEST v ASPENDALE GARDENS : 3-4
TEMPLESTOWE v ASPENDALE : 5-0
HILLSIDE v LYNBROOK : 3-0
CARNEGIE v ELTHAM NORTH : 5-2
DEER PARK v SKYE : 3-2
TAYLORS LAKES v AIRPORT WEST : 5-5
RINGWOOD v BLACKBURN NORTH : 0-7
SEAFORD v WINDSOR : 0-4
CLAYTON v CLARINDA : 4-2
BRIGHTON EAST v NOBLE PARK NORTH : 5-2
BENTLEIGH v ASHBURTON : 1-3
PASCOE VALE v BOX HILL SOUTH : 7-3
MEADOW HEIGHTS v ORMOND : 0-6
MITCHAM v MAIDSTONE : 5-0
ELWOOD v CHADSTONE : 6-1
CRANBOURNE NORTH v CANTERBURY : 1-5
CAULFIELD NORTH v STRATHMORE : 1-7
PORT MELBOURNE v RYE : 4-4
MELTON WEST v BRAYBROOK : 1-3
CARLTON v KINGS PARK : 6-0
WANTIRNA v BAYSWATER NORTH : 2-5
LILYDALE v BRUNSWICK EAST : 1-6
YARRAVILLE v ARMADALE : 2-6
MOONEE PONDS v MOUNT EVELYN : 6-2
ASCOT VALE v SANDRINGHAM : 2-6
KEILOR EAST v SOUTH MELBOURNE : 4-3
FOOTSCRAY v FITZROY : 2-5
WILLIAMSTOWN v MALVERN : 2-5
BURWOOD v PASCOE VALE SOUTH : 0-5
TEMPLESTOWE LOWER v RINGWOOD NORTH : 4-0
BRUNSWICK WEST v BOX HILL : 7-3
SURREY HILLS v KENSINGTON : 1-4
HAWTHORN EAST v RINGWOOD EAST : 4-0
BALWYN v ELSTERNWICK : 3-3
TOORAK v VERMONT : 4-1
BEAUMARIS v ALTONA : 6-2
BLACKBURN v KILSYTH : 5-0
FAWKNER v FOREST HILL : 5-1
ST.KILDA EAST v BURWOOD EAST : 7-0
ROSEBUD v HALLAM : 6-0
HAMPTON v MARIBYRNONG : 0-5
DOREEN v DINGLEY VILLAGE : 5-1
NEWPORT v WEST FOOTSCRAY : 6-2
GREENVALE v HIGHETT : 4-0
DONVALE v KEILOR DOWNS : 3-1
TAYLORS HILL v SYDENHAM : 3-1
NORTH MELBOURNE v BROADMEADOWS : 6-1
SPRINGVALE SOUTH v BLACKBURN SOUTH : 0-5
MENTONE v SUNSHINE NORTH : 7-0
CLAYTON SOUTH v SOMERVILLE : 2-1
DIAMOND CREEK v BULLEEN : 5-1
FITZROY NORTH v NUNAWADING : 7-0
VERMONT SOUTH v BOX HILL NORTH : 6-0
ALTONA NORTH v AVONDALE HEIGHTS : 3-5
CAULFIELD SOUTH v IVANHOE : 1-6
BAYSWATER v PARKDALE : 4-1
SOUTHBANK v PRAHRAN : 3-6

ROUND 3

BERWICK V KALLISTA
ROWVILLE V PORTSEA
GLEN WAVERLEY v GARDENVALE
HOPPERS CROSSING v ST.ANDREWS BEACH
PAKENHAM v ESSENDON WEST
SUNBURY v SORRENTO
POINT COOK V TRAVANCORE
MILL PARK V PRINCES HILL
PRESTON V WATERWAYS
NOBLE PARK V TECOMA
MELBOURNE CBD V ESSENDON NORTH
RICHMOND V ST.KILDA WEST
BUNDOORA V UPPER FERNTREE GULLY
COBURG V HURSTBRIDGE
GLEN IRIS V WEST MELBOURNE
FERNTREE GULLY V EAGLEMONT
KEW V MIDDLE PARK
HAMPTON PARK V GLEN HUNTLY
NORTHCOTE V WARRANWOOD
BRUNSWICK V NIDDRIE
MORNINGTON V SEABROOK
BRIGHTON V BURNSIDE HEIGHTS
HAWTHORN V DROMANA
SOUTH MORANG V MOORABBIN
BORONIA V HADFIELD
BALWYN NORTH V BALACLAVA
CAMBERWELL V EDITHVALE
SOUTH YARRA V WARRANDYTE
ESSENDON V KEILOR
DONCASTER V CLIFTON HILL
ST.KILDA V DOCKLANDS
THORNBURY V ALBERT PARK
MOUNT ELIZA V PARKVILLE
MOUNT MARTHA V CARLTON NORTH
TEMPLESTOWE V HEIDELBERG HEIGHTS
HILLSIDE V BEACONSFIELD
CARNEGIE v KNOXFIELD
DEER PARK v ASPENDALE GARDENS
TAYLORS LAKES V BLACKBURN NORTH
CLAYTON V WINDSOR
BRIGHTON EAST v ASHBURTON
PASCOE VALE v ORMOND
MITCHAM v CANTERBURY
ELWOOD v STRATHMORE
PORT MELBOURNE v BRAYBROOK
CARLTON v BAYSWATER NORTH
MOONEE PONDS v BRUNSWICK EAST
KEILOR EAST v ARMADALE
TEMPLESTOWE LOWER v SANDRINGHAM
BRUNSWICK WEST v FITZROY
HAWTHORN EAST v MALVERN
BALWYN v PASCOE VALE SOUTH
TOORAK v KENSINGTON
BEAUMARIS v MARIBYRNONG
BLACKBURN v BLACKBURN SOUTH
FAWKNER v AVONDALE HEIGHTS
ST.KILDA EAST v IVANHOE
ROSEBUD v PRAHRAN
DOREEN v BAYSWATER
NEWPORT v VERMONT SOUTH
GREENVALE v FITZROY NORTH
DONVALE v DIAMOND CREEK
TAYLORS HILL v CLAYTON SOUTH
NORTH MELBOURNE v MENTONE
 
Last edited:

(Log in to remove this ad.)

BuffDog

All Australian
Nov 10, 2009
719
864
Melbourne
AFL Club
Essendon
Other Teams
Fulham
Reservoir - im guessing round 2 is all suburbs with populations over 10k against round 1 winners

I believe reservoir is the most populated suburb in melbourne
 

(Log in to remove this ad.)


Top Bottom