1. Ugle-Hagan WBD (NGA)
2. McDonald ADEL
3. Thilthorpe NTH
4. Grainger-Barras SYD
5. Phillips HAW
6. Hollands GCS
7. Campbell SYD (NGA)
8. Perkins ESS
9. Reid ESS
10. Bruhn ESS
11. Jones PTA (NGA)
12. Chapman ADEL
13. Cox GWS
14. McInnes COLL
15. Macrae NTH
16. Powell FREM
17. Henry GWS
18. Carroll COLL
19. Stone GWS
20. Cook RICH
21. Walker FREM (NGA)
22. O'Driscoll MELB
23. Laurie MELB
24. Gulden SYD (NGA)
25. Winder GWS
26. Baldwin STK
27. Coleman BRIS (NGA)
28. Poulter ADEL
29. Berry ADEL
30. Maher HAW
31. Downie HAW (NGA)
32. Western FREM (NGA)
33. Ford BRIS
34. Bowey GWS
35. Brand ESS (NGA)
36. Holmes GEEL
37. Stevens MELB
38. Trew NTH
39. Durdin CARL
40. Allison RICH
41. Pedlar CARL
42. Mitchell NTH
43. Heath ADEL
44. Eyre ESS (NGA)
45. Dumensy HAW
46. Angwin HAW
47. Neale MELB
48. Callow GEEL
49. Rosman RICH
50. M.Rioli Junior RICH (Father Son)
51. Lazzaro COLL
52. Sharp COLL
53. Lane WCE
54. Kolar WBD
55. Walsh FREM
56. Davis SYD
57. Newchurch ADEL (NGA)
Adelaide: McDonald, Chapman, Poulter, Berry, Heath, Newchurch
Brisbane: B.Coleman, Ford
Carlton: Durdin, Pedlar
Collingwood: McInnes, Carroll, Lazzaro, Sharp
Essendon: Perkins, Reid, Bruhn, Brand, Eyre
Fremantle: Powell, Walker, Western, Walsh
Geelong: Holmes, Callow
Gold Coast: Hollands, Davies (Pre-Listed), Jeffrey (Pre-Listed), Nicholls (Pre-Listed)
Greater Western Sydney: Cox, Henry, Stone, Winder, Bowey
Hawthorn: Phillips, Maher, Downie, Dumensy, Angwin
Melbourne: O'Driscoll, Laurie, Stevens, Neale
North Melbourne: Thilthorpe, Macrae, Trew, Mitchell
Port Adelaide: Jones
Richmond: Cook, Allison, Rosman, M.Rioli Junior
St Kilda: Baldwin
Sydney: Grainger-Barras, Campbell, Gulden, Davis
West Coast: Lane
Western Bulldogs: Ugle-Hagan, Kolar
2. McDonald ADEL
3. Thilthorpe NTH
4. Grainger-Barras SYD
5. Phillips HAW
6. Hollands GCS
7. Campbell SYD (NGA)
8. Perkins ESS
9. Reid ESS
10. Bruhn ESS
11. Jones PTA (NGA)
12. Chapman ADEL
13. Cox GWS
14. McInnes COLL
15. Macrae NTH
16. Powell FREM
17. Henry GWS
18. Carroll COLL
19. Stone GWS
20. Cook RICH
21. Walker FREM (NGA)
22. O'Driscoll MELB
23. Laurie MELB
24. Gulden SYD (NGA)
25. Winder GWS
26. Baldwin STK
27. Coleman BRIS (NGA)
28. Poulter ADEL
29. Berry ADEL
30. Maher HAW
31. Downie HAW (NGA)
32. Western FREM (NGA)
33. Ford BRIS
34. Bowey GWS
35. Brand ESS (NGA)
36. Holmes GEEL
37. Stevens MELB
38. Trew NTH
39. Durdin CARL
40. Allison RICH
41. Pedlar CARL
42. Mitchell NTH
43. Heath ADEL
44. Eyre ESS (NGA)
45. Dumensy HAW
46. Angwin HAW
47. Neale MELB
48. Callow GEEL
49. Rosman RICH
50. M.Rioli Junior RICH (Father Son)
51. Lazzaro COLL
52. Sharp COLL
53. Lane WCE
54. Kolar WBD
55. Walsh FREM
56. Davis SYD
57. Newchurch ADEL (NGA)
Adelaide: McDonald, Chapman, Poulter, Berry, Heath, Newchurch
Brisbane: B.Coleman, Ford
Carlton: Durdin, Pedlar
Collingwood: McInnes, Carroll, Lazzaro, Sharp
Essendon: Perkins, Reid, Bruhn, Brand, Eyre
Fremantle: Powell, Walker, Western, Walsh
Geelong: Holmes, Callow
Gold Coast: Hollands, Davies (Pre-Listed), Jeffrey (Pre-Listed), Nicholls (Pre-Listed)
Greater Western Sydney: Cox, Henry, Stone, Winder, Bowey
Hawthorn: Phillips, Maher, Downie, Dumensy, Angwin
Melbourne: O'Driscoll, Laurie, Stevens, Neale
North Melbourne: Thilthorpe, Macrae, Trew, Mitchell
Port Adelaide: Jones
Richmond: Cook, Allison, Rosman, M.Rioli Junior
St Kilda: Baldwin
Sydney: Grainger-Barras, Campbell, Gulden, Davis
West Coast: Lane
Western Bulldogs: Ugle-Hagan, Kolar
Last edited: