Tasmanian Football Scores (2017)

Discussion in 'Regional Footy - Tasmania' started by Kingpin, Mar 26, 2017.

  1. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    #1 Kingpin, Mar 26, 2017
    Last edited: Apr 18, 2017
    Dates of 2017 Tasmanian Football competitions commencing:
    Saturday 25th March
    * NTFA Division 1
    * ODFA

    Friday 31st March
    * TSL

    Saturday 1st April
    * NTFA Division 2
    * NWFL
    * DFA

    Saturday 8th April
    * SFL
    * Old Scholars

    Saturday 22nd April
    * NEFU
    * CHFA Lightning Premiership

    Saturday 29th April
    * CHFA
     
    Todman likes this.

    (Log in to remove this ad.)

  2. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    #2 Kingpin, Mar 26, 2017
    Last edited: Apr 1, 2017
    NTFA Division One: Round 4: Saturday, 25/3/17.
    Sth Launceston 10.12 (72) d George Town 9.3 (57)
    ● At Blue Gum Park, George Town.

    Oatlands District FA: Round 1: Saturday, 25/3/17.
    Bothwell 18.8 (116) d Campania 6.6 (42)
    Mt Pleasant 17.11 (113) d Oatlands 4.5 (29)
    Campbell Town 16.10 (106) d Triabunna 6.5 (41)
    Tasman Peninsula 19.6 (120) d Swansea 3.10 (28)
    ● All matches at Oatlands Oval.

    TP (4), MP (4), BW (4), CT (4) | TR (0), CP (0), OA (0), SW (0)
     
    Todman likes this.
  3. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    #3 Kingpin, Apr 1, 2017
    Last edited: Apr 9, 2017
    TSL: Round 1: (Friday, 31st March & Saturday, 1st April)
    Glenorchy 24.10 (154) d Hobart City 8.8 (56)
    ● At North Hobart Oval (Friday Night)
    Kingborough Tigers 10.11 (71) d Burnie 6.12 (48)
    ● At Twin Ovals, Kingston.
    Nth Launceston 16.16 (112) d Lauderdale 7.9 (51)
    ● At Lauderdale Oval.
    Launceston 11.13 (79) d Devonport 6.9 (45)
    ● At Devonport Oval.
    Bye: Clarence.

    GL (4), NL (4), LC (4), KT (4), BU (0) | DV (0), LD (0), HC (0), CL (0)

    NTFA Division One: Round 1: (Saturday, 1st April)
    Rocherlea 15.12 (102) d George Town 1.8 (14)
    ● At Rocherlea Football Ground.
    Bracknell 14.10 (94) d Longford 9.12 (66)
    ● At Bracknell Recreation Ground.
    Hillwood 11.10 (76) d Sth Launceston 7.6 (48)
    ● At Youngtown Memorial Ground.
    Bridgenorth 12.9 (81) d Scottsdale 11.11 (77)
    ● At Parrot Park, Bridgenorth.
    Bye: Deloraine

    RO (4), HW (4), BK (4), BN (4), SL (4) | SC (0), LF (0), GT (0), DE (0)

    NTFA Division Two: Round 1: (Saturday, 1st April)
    Prospect 18.14 (122) d Meander Valley 12.12 (84)
    ● At Westbury Recreation Ground.
    Old Scotch 10.13 (73) d Lilydale 9.9 (63)
    ● At Lilydale Oval, Lilydale.
    Evandale 12.17 (89) d Old Launcestonians 7.5 (47)
    ● At Morven Park, Evandale.
    Tamar Cats 15.16 (106) d Perth 14.9 (93)
    ● At West Arm Recreation Ground, Beauty Point.
    St Patricks 12.20 (92) d East Coast Swans 13.11 (89)
    ● At St Patrick's Oval, Prospect Vale.
    Uni-Mowbray 14.14 (98) d Bridport 11.9 (75)
    ● At UTAS Oval, Mowbray Heights.
    EV (4), PP (4), UM (4), OS (4), TC (4) | SP (4), EC (0), PE (0), LI (0), BP (0), MV (0), OL (0)

    NWFL: Round 1: (Saturday, 1st April)
    Ulverstone 12.10 (82) d East Devonport 8.14 (62)
    ● At Girdlestone Park.
    Circular Head Giants 10.15 (75) d Devonport 8.12 (60)
    ● At Devonport Oval.
    Penguin 16.10 (106) d Latrobe 10.4 (64)
    ● At Pirtek Park, Penguin.
    Bye: Wynyard.

    PE (4), UL (4), CH (4), DV (0) | ED (0), LB (0), WY (0)

    Oatlands District FA: Round 2: (Saturday, 1st April)
    Campania 16.14 (110) d Oatlands 6.7 (43)
    ● At Oatlands Oval.
    Bothwell 15.12 (102) d Campbell Town 6.7 (43)
    ● At Bothwell Oval.
    Triabunna 7.8 (50) d Tasman Peninsula 4.15 (39)
    ● At Triabunna Recreation Ground.
    Mt Pleasant 18.12 (120) d Swansea 2.7 (19)
    ● At Pawtella Oval.

    MP (8), BW (8), TP (4), CT (4), CP (4) | TR (4), OA (0), SW (0)

    Darwin FA: Round 1: (Saturday, 1st April)
    Yeoman 21.18 (144) d Yolla 3.0 (18)
    Queenstown 10.18 (78) d Ridgley 8.6 (54)
    Somerset 16.27 (123) d Cuprona 6.2 (38)
    South Burnie 16.13 (109) v Natone 5.11 (41)
    ● All matches played at Wivenhoe Showground.

    YE (4), SO (4), SB (4), QT (4) | RI (0), NA (0), CU (0), YO (0)

    NWFA: Round 1: (Saturday, 1st April)
    Forth 36.25 (241) d West Ulverstone 2.1 (13)
    ● At Amy Street Ground, West Ulverstone.
    Rosebery-Toorak 15.19 (109) d Sheffield 2.6 (18)
    ● At Sheffield Football Ground.
    Motton-Preston 11.21 (87) d Turners Beach 7.5 (47)
    ● At Preston Football Ground, Preston.
    East Ulverstone 15.15 (105) d Spreyton 10.9 (69)
    ● At Heywoods Reserve.
    Bye: Wesley Vale

    FO (4), RT (4), MP (4), EU (4) | SP (0), TB (0), SH (0), WU (0), WV (0)
     
    hirdy10 and Todman like this.
  4. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    TSL: Round 2 (Saturday, 8th & Sunday, 9th April)
    Glenorchy 28.18 (186) d Devonport 4.8 (32)
    ● At KGV Football Park.
    Launceston 17.14 (116) d Burnie 8.6 (54)
    ● At Windsor Park, Riverside.
    Nth Launceston 11.16 (82) d Hobart City 6.9 (45)
    ● At UTAS Stadium.
    Clarence 16.11 (107) d Kingborough Tigers 11.8 (74)
    ● At Blundstone Arena (Sunday)
    Bye: Lauderdale.
    GL (8), NL (8), LC (8), CL (4), KT (0) | BU (0), LD (0), HC (0), DV (0)

    SFL: Round 1 (Saturday, 8th April)
    Claremont 12.16 (88) d Sorell 4.9 (33)
    ● At Abbotsfield Park.
    Huonville Lions 15.3 (93) d Hobart 11.15 (81)
    ● At Huonville Recreation Ground.
    New Norfolk 24.17 (161) d Brighton 6.7 (43)
    ● At Boyer Oval.
    Dodges Ferry 20.18 (138) d Cygnet 14.7 (91)
    ● At Shark Park, Dodges Ferry.
    Bye: Lindisfarne.
    NN (4), CM (4), DF (4), HU (4), HB (0) | CY (0), SO (0), BR (0), LF (0)

    Old Scholars FA: Round 1 (Saturday, 8th April)
    DOSA 14.12 (96) d University 12.10 (82)
    ● At TCA Ground.
    OHA 20.18 (138) d St Virgil's 5.4 (34)
    ● At New Town Oval.
    Richmond 16.13 (109) d Hutchins' 9.8 (62)
    ● At Richmond Recreation Ground.
    OH (4), RI (4), DO (4), UN (0) | HU (0), SV (0)

    Oatlands District FA: Round 3 (Saturday, 8th April)
    Campania 17.11 (113) d Mt Pleasant 9.11 (65)
    ● At Campania Recreation Ground.
    Campbell Town 25.23 (173) d Oatlands 6.6 (42)
    ● At Campbell Town Recreation Ground.
    Triabunna 16.5 (101) d Swansea 8.3 (51)
    ● At Swansea Recreation Ground.
    Bothwell 22.18 (150) d Tasman Peninsula 8.5 (53)
    ● At Port Arthur Recreation Ground.
    BW (12), MP (8), CT (8), CP (8), TB (8) | TP (4), OA (0), SW (0)

    NTFA Division One: Round 2 (Saturday, 8th April)
    Sth Launceston 16.9 (105) d Scottsdale 7.11 (53)
    ● At Scottsdale Recreation Ground.
    Bracknell 11.12 (78) d Hillwood 7.9 (51)
    ● At Hillwood Recreation Ground.
    Rocherlea 12.13 (85) d Longford 6.13 (49)
    ● At Longford Oval.
    George Town 9.14 (68) d Deloraine 9.9 (63)
    ● At Blue Gum Park.
    Bye: Bridgenorth.
    RO (8), BK (8), SL (8), BN (4), HW (4) | GT (4), DE (0), SD (0), LF (0)

    NTFA Division Two: Round 2 (Saturday, 8th April)
    Lilydale 19.18 (132) d Bridport 7.7 (49)
    ● At Bridport Oval.
    Old Scotch Collegians 24.24 (168) d Meander Valley 1.3 (9)
    ● At NTCA Ground.
    Tamar Cats 10.17 (77) d Prospect 7.9 (51)
    ● At Prospect Vale Park.
    Perth 17.5 (107) d St Patricks 14.13 (97)
    ● At Perth Sports Ground.
    Evandale 10.13 (73) d East Coast Swans 9.13 (67)
    ● At St Helens Recreation Ground.
    Old Launcestonians 9.8 (62) d Uni-Mowbray 8.12 (60)
    ● At Invermay Park.
    OS (8), EV (8), TC (8), LD (4), UM (4) | PP (4), PE (4), SP (4), OL (4), EC (0), BP (0), MV (0)

    NWFL: Round 2 (Saturday, 8th April)
    Devonport 13.11 (89) d Latrobe 12.14 (86)
    ● At Darrell Baldock Oval, Latrobe.
    Circular Head Giants 14.7 (91) d East Devonport 11.18 (84)
    ● At Smithton Football Ground.
    Wynyard 12.17 (89) d Penguin 6.16 (52)
    ● At Wynyard Oval.
    Bye: Ulverstone.
    CH (8), WY (4), UL (4), PG (4) | DV (4), ED (0), LB (0)

    NWFA: Round 2 (Saturday, 8th April)
    Turners Beach 14.15 (99) d East Ulverstone 12.10 (82)
    ● At Turners Beach Football Ground.
    Motton-Preston 12.9 (81) d Rosebery-Toorak 10.18 (78)
    ● At Rosebery Park.
    Forth 31.22 (208) d Sheffield 0.1 (1)
    ● At Forth Recreation Ground.
    Wesley Vale 39.20 (254) d West Ulverstone 1.1 (7)
    ● At Pipers Park, Wesley Vale.
    Bye: Spreyton.
    FO (8), MP (8), WV (4), RT (4), EU (4) | TB (4), SP (0), SH (0), WU (0)

    Darwin FA: Round 2 (Saturday, 8th April)
    Queenstown 27.19 (181) d Cuprona 9.3 (57)
    ● At The Gravel, Queenstown.
    South Burnie 48.27 (315) d Yolla 2.0 (12)
    ● At Wivenhoe Showground.
    Somerset 20.11 (131) d Natone 13.12 (90)
    ● At Langley Park, Somerset.
    Yeoman 9.19 (73) d Ridgley 9.15 (69)
    ● At Ridgley Oval.
    SB (8), YE (8), QT (8), SO (8), RI (0) | NA (0), CU (0), YO (0)
     
  5. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    TSL: Round 3 (Friday, 14th & Saturday, 15th April)
    Burnie 17.17 (119) d Devonport 13.10 (88)
    ● At West Park Oval (Friday).
    Kingborough Tigers 10.7 (67) d Hobart City 8.15 (63)
    ● At Twin Ovals, Kingston (Friday).
    Nth Launceston 19.17 (131) d Launceston 7.4 (46)
    ● At Windsor Park, Riverside (Friday).
    Clarence 19.7 (121) d Lauderdale 13.11 (89)
    ● At Blundstone Arena (Saturday).
    Bye: Glenorchy
    NL (12), GL (8), CL (8), LC (8), KT (8) | BU (4), LD (0), HC (0), DV (0)

    SFL: Round 2 (Friday, 14th & Saturday, 15th April)
    Lindisfarne 12.11 (83) d Dodges Ferry 12.8 (80)
    ● At Anzac Park (Friday).
    New Norfolk 19.21 (135) d Hobart 5.2 (32)
    ● At TCA Ground (Friday).
    Claremont 10.17 (77) d Cygnet 9.7 (61)
    ● At Cygnet Oval (Saturday).
    Huonville Lions 7.14 (56) d Sorell 4.10 (34)
    ● At Pembroke Park, Sorell (Saturday).
    Bye: Brighton.
    NN (8), CM (8), HU (8), DF (4), LF (4) | CY (0), HB (0), SO (0), BR (0)

    Old Scholars FA: Round 2 (Thursday, 13th April & Saturday, 15th April)
    Richmond 11.12 (78) d DOSA 6.12 (48)
    ● At Richmond Recreation Ground (Thursday Night).
    OHA 16.13 (109) d Hutchins' 15.6 (96)
    ● At De Bomford's Lane Ground, Geilston Bay (Saturday).
    University 27.16 (178) d St Virgil's 7.7 (49)
    ● At University of Tasmania Ground, Sandy Bay (Saturday).
    OH (8), RI (8), UN (4), DO (4) | HU (0), SV (0)

    NWFL: Round 3 (Friday, 14th & Saturday, 15th April)
    Latrobe 19.18 (132) d East Devonport 8.11 (59)
    ● At Darrell Baldock Oval, Latrobe (Friday).
    Penguin 16.18 (114) d Devonport 9.6 (60)
    ● At Devonport Oval (Saturday).
    Ulverstone 8.9 (57) d Wynyard 6.7 (43)
    ● At Ulverstone Recreation Ground (Saturday).
    Bye: Circular Head Giants.
    CH (8), UL (8), PG (8), WY (4), LB (4) | DV (4), ED (0)


    Oatlands District FA: Round 3.
    ● No fixtures played due to Easter. Matches resume Saturday, 22nd April.
    BW (12), MP (8), CT (8), CP (8), TB (8) | TP (4), OA (0), SW (0)

    NTFA Division One: Round 3.
    ● No fixtures played due to Easter. Matches resume Saturday, 22nd April.
    RO (8), BK (8), SL (8), BN (4), HW (4) | GT (4), DE (0), SD (0), LF (0)

    NTFA Division Two: Round 3.
    ● No fixtures played due to Easter. Matches resume Saturday, 22nd April.
    OS (8), EV (8), TC (8), LD (4), UM (4) | PP (4), PE (4), SP (4), OL (4), EC (0), BP (0), MV (0)

    NWFA: Round 3.
    ● No fixtures played due to Easter. Matches resume Saturday, 22nd April.
    FO (8), MP (8), WV (4), RT (4), EU (4) | TB (4), SP (0), SH (0), WU (0)

    Darwin FA: Round 3.
    ● No fixtures played due to Easter. Matches resume Saturday, 22nd April.
    SB (8), YE (8), QT (8), SO (8), RI (0) | NA (0), CU (0), YO (0)
     
  6. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    #6 Kingpin, Apr 21, 2017
    Last edited: Apr 28, 2017
    TSL: Round 4 (Saturday, 22nd & Tuesday, 25th April)
    Clarence 19.8 (122) d Devonport 8.9 (57)
    ● At Devonport Oval.
    Hobart City 10.12 (72) d Burnie 9.9 (63)
    ● At Queenborough Oval.
    Launceston 15.11 (101) d Lauderdale 13.12 (90)
    ● At Lauderdale Oval.
    Glenorchy 15.15 (105) d Kingborough Tigers 5.5 (35)
    ● At KGV Football Park (Tuesday).
    Bye: North Launceston.
    GL (12), NL (12), CL (12), LC (12), KT (8) | BU (4), HC (4), LD (0), DV (0)

    SFL: Round 3 (Saturday, 22nd April)
    Lindisfarne 21.11 (137) d Cygnet 13.7 (85)
    ● At Anzac Park.
    New Norfolk 29.18 (192) d Sorell 4.1 (25)
    ● At Boyer Oval.
    Claremont 11.11 (77) d Huonville Lions 10.9 (69)
    ● At Huonville Recreation Ground.
    Dodges Ferry 22.21 (153) d Brighton 6.14 (50)
    ● At Shark Park, Dodges Ferry.
    Bye: Hobart.
    NN (12), CM (12), DF (8), LF (8), HV (8) | CY (0), HB (0), BR (0), SO (0)

    Old Scholars FA: Round 3 (Saturday, 22nd April)
    DOSA 19.25 (139) d St Virgil's 10.1 (61)
    ● At TCA Ground.
    Richmond 13.12 (90) d OHA 12.12 (84)
    ● At De Bomford's Lane Ground, Geilston Bay.
    University 17.13 (115) d Hutchins' 7.9 (51)
    ● At Queenborough Oval.
    RI (12), UN (8), OH (8), DO (8) | HU (0), SV (0)

    Oatlands District FA: Round 4 (Saturday, 22nd April)
    Bothwell 32.17 (209) d Triabunna 2.3 (15)
    ● At Bothwell Oval.
    Campania 34.23 (227) d Swansea 2.3 (15)
    ● At Campania Recreation Ground.
    Mt Pleasant 13.7 (85) d Campbell Town 11.6 (72)
    ● At Pawtella Oval.
    Oatlands 18.14 (122) d Tasman Peninsula 9.7 (61)
    ● At Oatlands Oval.
    BW (16), CP (12), MP (12), CT (8), TB (8) | TP (4), OA (4), SW (0)

    NTFA Division One: Round 3 (Saturday, 22nd April)
    Bracknell 10.17 (77) d George Town 2.9 (21)
    ● At Blue Gum Park.
    Rocherlea 15.14 (104) d Deloraine 6.8 (44)
    ● At Deloraine Racecourse Ground.
    Hillwood 14.20 (104) d Bridgenorth 7.11 (53)
    ● Hillwood Recreation Ground.
    South Launceston 18.8 (116) d Longford 7.9 (51)
    ● At Longford Oval.
    Bye: Scottsdale.
    RO (12), BK (12), SL (12), HW (8), BN (4) | GT (4), SD (0), DE (0), LF (0)

    NTFA Division Two: Round 3 (Saturday, 22nd April)
    St Patrick's 20.17 (137) d Prospect 6.12 (48)
    ● At St Patrick's Oval, Prospect Vale.
    Tamar Cats 15.11 (101) d Meander Valley 13.8 (86)
    ● At West Arm Recreation Ground, Beauty Point.
    Old Scotch Collegians 30.19 (199) d Bridport 7.4 (46)
    ● At Bridport Oval.
    Lilydale 12.10 (82) d Old Launcestonians 6.2 (38)
    ● At Lilydale Oval.
    East Coast Swans 30.19 (199) d Uni-Mowbray 2.7 (19)
    ● At UTAS Oval, Mowbray Heights.
    Evandale 15.18 (108) d Perth 9.5 (59)
    ● At Morven Park, Evandale.
    OS (12), EV (12), TC (12), LD (8), SP (8) | EC (4), PE (4), PP (4), OL (4), UM (4), MV (0), BP (0)

    NWFL: Round 4 (Saturday, 22nd & Tuesday 25th April)
    Latrobe 15.19 (109) d Circular Head Giants 9.11 (65)
    ● At Darrell Baldock Oval, Latrobe.
    Wynyard 17.20 (122) d East Devonport 13.7 (85)
    ● At Wynyard Oval.
    Ulverstone 17.12 (114) d Penguin 7.7 (49)
    ● At Pirtek Park, Penguin (Tuesday).
    Bye: Devonport.
    UL (12), CH (8), PG (8), WY (4), LB (4) | DV (4), ED (0)


    NWFA
    : Round 3 (Saturday, 22nd April)
    Wesley Vale 33.24 (222) d Sheffield 5.8 (38)
    ● Sheffield Recreation Ground.
    Forth 19.16 (130) d Motton-Preston 7.7 (49)
    ● At Preston Football Ground, Preston.
    Rosebery-Toorak 10.8 (68) d East Ulverstone 5.18 (48)
    ● At Heywards Reserve.
    Turners Beach 11.18 (84) d Spreyton 8.12 (60)
    ● At Maidstone Park, Spreyton.
    Bye: West Ulverstone.
    FO (12), WV (8), RT (8), TB (8), MP (8) | EU (4), SP (0), SH (0), WU (0)

    Darwin FA: Round 3 (Saturday, 22nd April)
    South Burnie 27.30 (192) d Cuprona 6.5 (41)
    ● At Heybridge Recreation Ground.
    Natone 25.19 (169) d Queenstown 7.9 (51)
    ● At Natone Football Ground.
    Somerset 24.10 (154) d Yeoman 9.12 (66)
    ● At Wivenhoe Showground.
    Ridgley 27.29 (191) d Yolla 0.3 (3)
    ● At Yolla Oval.
    SB (12), SO (12), YE (8), QT (8), RI (4) | NA (4), CU (0), YO (0)

    North East FU: Round 1 (Saturday, 22nd April)
    Winnaleah 26.18 (174) d Scottsdale Crows 1.4 (10)
    ● Scottsdale Recreation Ground.

    WI (4), SC (0)
     
  7. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    TSL: Round 4 (Saturday, 29th & Sunday, 30th April)
    Lauderdale 10.14 (74) d Hobart City 9.7 (61)
    ● At Lauderdale Oval.
    North Launceston 24.9 (153) d Devonport 9.3 (57)
    ● At Devonport Oval.
    Glenorchy 20.22 (142) d Burnie 2.6 (18)
    ● At West Park Oval (Sunday).
    Clarence 10.11 (71) d Launceston 4.9 (33)
    ● At Windsor Park, Riverside (Sunday).
    Bye: Kingborough Tigers.
    GL (16), NL (16), CL (16), LC (12), KT (8) | LD (4), HC (4), BU (4), DV (0)

    SFL: Round 4 (Saturday, 29th April)
    New Norfolk 14.15 (99) d Claremont 10.8 (68)
    ● At Abbotsfield Park.
    Lindisfarne 21.19 (145) d Brighton 10.14 (74)
    ● At Pontville Oval.
    Dodges Ferry 24.13 (157) d Hobart 7.9 (51)
    ● At Shark Park, Dodges Ferry.
    Cygnet 12.14 (86) d Huonville Lions 10.13 (73)
    ● At Cygnet Oval.
    Bye: Sorell.
    NN (16), DF (12), LF (12), CM (12), HV (8) | CY (4), HB (0), BR (0), SO (0)

    Old Scholars FA: Round 4 (Saturday, 29th April)
    Hutchins' 22.20 (152) d St Virgil's 11.6 (72)
    ● At New Town Oval.
    DOSA 15.8 (98) d OHA 12.11 (83)
    ● At TCA Ground.
    University 14.13 (97) d Richmond 10.8 (68)
    ● At University of Tasmania Oval, Sandy Bay.
    UN (12), DO (12), RI (12), OH (8) | HU (4), SV (0)

    Oatlands District FA: Round 5 (Saturday, 29th April)
    Campania 13.7 (85) d Campbell Town 8.12 (60)
    ● At Campbell Town Recreation Ground.
    Bothwell 29.20 (194) d Swansea 3.1 (19)
    ● At Swansea Recreation Ground.
    Oatlands 16.9 (105) d Triabunna 9.10 (64)
    ● At Triabunna Recreation Ground.
    Mt Pleasant 17.10 (112) d Tasman Peninsula 4.10 (34)
    ● At Port Arthur Recreation Ground.
    BW (20), CP (16), MP (16), CT (8), TB (8) | OA (8), TP (4), SW (0)

    NTFA Division One: Round 4 (Saturday, 29th April)
    Rocherlea v Bracknell 19.19 (133) d Deloraine 10.8 (68)
    ● At Bracknell Recreation Ground.
    Scottsdale 11.14 (80) d Hillwood 8.9 (57)
    ● At Scottsdale Recreation Ground.
    Longford 14.13 (97) d Bridgenorth 14.10 (94)
    ● At Parrot Park, Bridgenorth.
    South Launceston 10.12 (72) d George Town 9.3 (57)
    ● At Blue Gum Park (Saturday, 25th March).
    Bye: Rocherlea.
    BK (16), RO (12), SL (12), HW (8), SC (4) | BN (4), LF (4), GT (4), DE (0)

    NTFA Division Two: Round 4 (Friday, 28th & Saturday, 29th April)
    Old Scotch Collegians 12.12 (84) d St Patrick's 9.6 (60)
    ● At NTCA Ground (Friday Night).
    Evandale 18.25 (133) d Tamar Cats 7.8 (50)
    ● At West Arm Recreation Ground, Beauty Point.
    Perth 26.10 (166) d Bridport 16.17 (113)
    ● At Perth Recreation Ground.
    East Coast Swans 25.12 (162) d Old Launcestonians 5.7 (37)
    ● At St Helens Recreation Ground.
    Meander Valley 12.17 (89) d Uni-Mowbray 9.18 (72)
    ● At Westbury Recreation Ground.
    Lilydale 22.20 (152) d Prospect 8.7 (55)
    ● At Prospect Vale Park.
    OS (16), EV (16), LD (12), TC (12), EC (8) | SP (8), PP (4), UM (4), MV (4), OL (4), BP (0)

    NWFL: Round 4 (Saturday, 29th & Sunday 30th April)
    East Devonport 15.19 (109) d Devonport 5.10 (40)
    ● At Girdlestone Park.
    Wynyard 14.17 (101) d Circular Head Giants 4.12 (36)
    ● At Smithton Football Ground.
    Ulverstone 7.13 (55) d Latrobe 7.10 (52)
    ● At Ulverstone Recreation Ground (Sunday).
    Bye: Penguin.
    UL (16), CH (8), PG (8), WY (8), LB (4) | ED (4), DV (0)


    NWFA
    : Round 4 (Saturday, 29th & Sunday, 30th April)
    Sheffield 10.18 (78) d West Ulverstone 10.12 (72)
    ● Amy Street Ground, West Ulverstone.
    Forth 25.20 (170) d East Ulverstone 4.4 (28)
    ● At Forth Recreation Ground.
    Rosebery-Toorak 16.13 (109) d Spreyton 9.6 (60)
    ● At Rosebery Park.
    Wesley Vale 11.11 (77) d Motton-Preston 11.10 (76)
    ● At Pipers Park, Wesley Vale (Sunday).
    Bye: Turners Beach.
    FO (16), RT (12), WV (12), TB (8), MP (8) | EU (4), SH (4), SP (0), WU (0)


    Darwin FA: Round 4 (Saturday, 29th April)
    Queenstown 50.30 (330) d Yolla 1.1 (7)
    ● At The Gravel, Queenstown.
    Natone 28.18 (186) d Cuprona 11.17 (83)
    ● At Natone Football Ground.
    South Burnie 19.15 (129) d Yeoman 5.13 (43)
    ● At Wivenhoe Showground.
    Somerset 25.14 (164) d Ridgley 9.10 (64)
    ● At Ridgley Oval.
    SB (16), SO (16), QT (12), NA (8), YE (8) | RI (4), CU (0), YO (0)

    Circular Head FA: Round 1 (Saturday, 29th April)
    Irishtown 12.17 (89) d Scotchtown 7.10 (52)
    ● At Irishtown Recreation Ground.
    Forest-Stanley 25.17 (167) d Redpa 2.0 (12)
    ● At Stanley Recreation Ground.
    FS (4), IT (4), ST (0) | RE (0)

    North East FU: Round 2 (Saturday, 29th April)
    Winnaleah 35.33 (243) d Scottsdale Crows 1.0 (6)
    ● Winnaleah Recreation Ground.

    WI (8), SC (0)
     
    Gersman likes this.
  8. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    #8 Kingpin, May 10, 2017
    Last edited: May 11, 2017
    TSL: Round 5 (Saturday, 6th May)
    North Launceston 20.31 (151) d Burnie 3.6 (24)
    ● At UTAS Stadium.
    Clarence 14.7 (91) d Glenorchy 8.7 (55)
    ● At KGV Football Park (Night).
    Hobart City 14.22 (106) d Devonport 7.11 (53)
    ● At North Hobart Oval (Night).
    Lauderdale 12.18 (90) d Kingborough Tigers 9.4 (58)
    ● At Twin Ovals, Kingston (Night).
    Bye: Launceston.
    NL (20), CL (20), GL (16), LC (12), LD (8) | KT (8), HC (8), BU (4), DV (0)

    SFL: Round 5 (Saturday, 6th May)
    New Norfolk 22.15 (147) d Huonville Lions 14.5 (89)
    ● At Huonville Recreation Ground.
    Lindisfarne 26.13 (169) d Hobart 3.6 (24)
    ● At TCA Ground.
    Dodges Ferry 13.8 (86) d Sorell 4.8 (32)
    ● At Pembroke Park.
    Cygnet 15.14 (104) d Brighton 10.16 (76)
    ● At Pontville Oval.
    Bye: Claremont.
    NN (20), DF (16), LF (16), CM (12), HV (8) | CY (8), BR (0), HB (0), SO (0)

    Old Scholars FA: Round 5 (Saturday, 6th May)
    ● No matches played due to AFL fixture at Blundstone Arena.
    Competition resumes Saturday, 13th May.
    UN (12), DO (12), RI (12), OH (8) | HU (4), SV (0)

    Oatlands District FA: Round 6 (Saturday, 6th May)
    Bothwell 26.16 (172) d Oatlands 2.3 (15)
    ● At Oatlands Oval.
    Mt Pleasant 15.18 (108) d Triabunna 4.5 (29)
    ● At Pawtella Football Ground.
    Campbell Town 22.16 (148) d Swansea 2.0 (12)
    ● At Campbell Town Recreation Ground.
    Campania d Tasman Peninsula on forfeit.
    ● At Campania Recreation Ground.
    BW (24), MP (20), CP (20), CT (12), OA (8) | TB (8), TP (4), SW (0)

    NTFA Division One: Round 5 (Saturday, 6th May)
    George Town 9.13 (67) d Bridgenorth 3.11 (29)
    ● At Blue Gum Park.
    Sth Launceston 24.16 (160) d Deloraine 4.4 (28)
    ● At Deloraine Racecourse Ground.
    Scottsdale 11.9 (75) d Longford 7.8 (50)
    ● At Longford Oval.
    Bracknell 14.20 (104) d Rocherlea 9.10 (64)
    ● At Rocherlea Recreation Ground.
    Bye: Hillwood.
    BK (20), SL (16), RO (12), HW (8), SC (8) | GT (8), BN (4), LF (4), DE (0)

    NTFA Division Two: Round 5 (Friday, 5th & Saturday, 6th May)
    Perth 14.18 (102) d Old Launcestonians 12.10 (82)
    ● At Invermay Park (Friday Night).
    Bridport 13.14 (92) d Prospect 12.6 (78)
    ● At Bridport Oval.
    Lilydale 21.19 (145) d Meander Valley 2.1 (13)
    ● At Lilydale Oval.
    Old Scotch Collegians 13.13 (91) d East Coast Swans 5.9 (39)
    ● At St Helens Recreation Ground.
    Tamar Cats 9.12 (66) d Uni-Mowbray 7.14 (56)
    ● At UTAS Oval, Mowbray Heights.
    Evandale 13.8 (86) d St Patricks 6.9 (45)
    ● At Morven Park.
    OS (20), EV (20), LD (16), TC (16), PE (12) | EC (8), SP (8), PP (4), UM (4), BP (4), OL (4), MV (4)

    NWFL: Round 5 (Saturday, 6th May)
    Penguin 12.14 (86) d East Devonport 6.9 (45)
    ● At Pirtek Park.
    Ulverstone 9.16 (70) d Circular Head Giants 6.11 (47)
    ● At Smithton Football Ground.

    Wynyard 20.18 (138) d Devonport 4.6 (30)
    ● At Wynyard Oval.
    Bye: Latrobe.
    UL (20), WY (16), PG (12), LB (8), CH (8) | ED (4), DV (4)


    NWFA
    : Round 5 (Saturday, 6th May)
    Wesley Vale 20.21 (141) d East Ulverstone 4.4 (28)
    ● At Heywards Reserve.
    Motton-Preston 37.24 (246) d West Ulverstone 0.1 (1)
    ● At Preston Football Ground, Preston.
    Forth 30.19 (199) d Spreyton 4.5 (29)
    ● At Maidstone Park, Spreyton.
    Turners Beach 17.20 (122) d Rosebery-Toorak 5.7 (37)
    ● At Turners Beach Football Ground.
    Bye: Sheffield.
    FO (20), WV (16), MP (12), TB (12), RT (12) | EU (4), SH (4), SP (0), WU (0)


    Darwin FA: Round 5 (Saturday, 6th May)
    Yeoman 17.9 (111) d Queenstown 9.13 (67)
    ● At Wivenhoe Showground.
    Natone 28.27 (195) d Yolla 3.10 (28)
    ● At Yolla Oval.
    South Burnie 17.10 (112) d Somerset 6.7 (43)
    ● At Langley Park, Somerset.
    Ridgley 12.9 (81) d Cuprona 10.12 (72)
    ● At Heybridge Recreation Ground.
    SB (20), SO (16), QT (12), NA (12), YE (12) | RI (8), CU (0), YO (0)

    Circular Head FA: Round 2 (Saturday, 6th May)
    ● No matches played. Competition resumes Saturday, 13th May.
    FS (4), IT (4), ST (0) | RE (0)

    North East FU: Round 2 (Saturday, 6th May)
    ● No matches played. Competition resumes Saturday, 20th May.

    WI (8), SC (0)
     
    Gersman likes this.
  9. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    #9 Kingpin, May 16, 2017
    Last edited: May 20, 2017
    TSL: Round 6 (Saturday, 13th May)
    North Launceston 13.13 (91) d Glenorchy 11.7 (73)
    ● At KGV Football Park.
    Hobart City 12.8 (80) d Clarence 11.13 (79)
    ● At Blundstone Arena.
    Lauderdale 18.18 (126) d Devonport 13.4 (82)
    ● At Devonport Oval.
    Launceston 15.14 (104) d Kingborough Tigers 3.5 (23)
    ● At Twin Ovals, Kingston.
    Bye: Burnie.
    NL (24), CL (20), GL (16), LC (16), LD (12) | HC (12), KT (8), BU (4), DV (0)

    SFL: Round 6 (Saturday, 13th May)
    New Norfolk 25.14 (164) d Cygnet 6.12 (48)
    ● At Boyer Oval.
    Hobart 11.10 (76) d Brighton 11.9 (75)
    ● At TCA Ground.
    Claremont 15.7 (97) d Dodges Ferry 7.12 (54)
    ● At Shark Park, Dodges Ferry.
    Lindisfarne 38.17 (245) d Sorell 1.2 (8)
    ● At Pembroke Park.
    Bye: Huonville Lions.
    NN (24), LF (20), DF (16), CM (16), HV (8) | CY (8), HB (4), BR (0), SO (0)

    Old Scholars FA: Round 6 (Saturday, 13th May)
    Hutchins' 10.11 (71) d DOSA 6.10 (46)
    ● At Queenborough Oval.
    OHA 18.8 (116) d University 12.11 (83)
    ● At University of Tasmania Oval, Sandy Bay.
    Richmond 20.18 (138) d St Virgil's 2.6 (18)
    ● At Richmond Recreation Ground.
    RI (16), UN (12), OH (12) DO (12) | HU (8), SV (0)

    Oatlands District FA: Round 7 (Friday, 12th & Saturday, 13th May)
    Campania 16.11 (107) d Triabunna 8.16 (64)
    ● At Campania Recreation Ground (Friday Night).
    Bothwell 16.8 (104) d Mt Pleasant 14.8 (92)
    ● At Bothwell Oval.
    Oatlands 10.9 (69) d Swansea 8.8 (56)
    ● At Swansea Recreation Ground.
    Campbell Town 19.17 (131) d Tasman Peninsula 6.5 (41)
    ● At Port Arthur Recreation Ground.
    BW (28), CP (24), MP (20), CT (16), OA (12) | TB (8), TP (4), SW (0)

    NTFA Division One: Round 6 (Saturday, 13th May)
    Hillwood 9.14 (68) d Longford 10.5 (65)
    ● At Hillwood Recreation Ground.
    Deloraine 12.18 (90) d Bridgenorth 10.20 (80)
    ● At Parrot Park, Bridgenorth.
    Scottsdale 19.15 (129) d George Town 7.8 (50)
    ● At Scottsdale Recreation Ground.
    Sth Launceston 13.18 (96) d Rocherlea 12.5 (77)
    ● At Youngtown Memorial Ground.
    Bye: Bracknell.
    BK (20), SL (20), RO (12), SC (12), HW (12) | GT (8), BN (4), LF (4), DE (4)

    NTFA Division Two: Round 6
    ● No matches played. Competition resumes on Saturday, 20th May.
    OS (20), EV (20), LD (16), TC (16), PE (12) | EC (8), SP (8), PP (4), UM (4), BP (4), OL (4), MV (4)

    NWFL: Round 6 (Saturday, 13th May)
    Circular Head Giants 19.12 (126) d East Devonport 16.14 (110)
    ● At Girdlestone Park.
    Latrobe 22.17 (149) d Devonport 7.6 (48)
    ● At Devonport Oval (Night).
    Wynyard 14.10 (94) d Penguin 12.7 (79)
    ● At Pirtek Park, Penguin.
    Bye: Ulverstone
    WY (20), UL (20), LB (12), PG (12), CH (12) | ED (4), DV (4)


    NWFA
    : Round 5 (Saturday, 13th & Sunday, 14th May)
    East Ulverstone 28.19 (187) d West Ulverstone 3.5 (23)
    ● At Amy Street Ground, West Ulverstone.
    Motton-Preston 40.25 (265) d Sheffield 2.1 (13)
    ● At Sheffield Recreation Ground.
    Wesley Vale 36.17 (233) d Spreyton 4.1 (25)
    ● At Pipers Park, Wesley Vale.
    Forth 22.22 (154) d Turners Beach 6.3 (39)
    ● At Forth Recreation Ground (Sunday).
    Bye: Rosebery-Toorak.
    FO (24), WV (20), MP (16), RT (12), TB (12) | EU (8), SH (4), SP (0), WU (0)


    Darwin FA: Round 6 (Saturday, 13th May)
    South Burnie 26.19 (175) d Ridgley 8.11 (59)
    ● At Wivenhoe Showground.
    Cuprona 27.18 (180) d Yolla 6.4 (40)
    ● At Heybridge Recreation Ground.
    Natone 14.22 (106) d Yeoman 13.14 (92)
    ● At Natone Football Ground.
    Queenstown 15.12 (102) d Somerset 9.6 (60)
    ● At The Gravel, Queenstown.
    SB (24), QT (16), NA (16), SM (16), YE (12) | RI (8), CU (4), YO (0)

    Circular Head FA: Round 2 (Saturday, 13th May)
    Irishtown 20.16 (136) d Redpa 2.4 (16)
    ● Redpa Recreation Ground.
    Forest-Stanley 9.17 (71) d Scotchtown 4.4 (28)
    ● At Smithton Football Ground.
    IT (8), FS (8), ST (0) | RE (0)

    North East FU: Round 2 (Saturday, 13th May)
    Winnaleah 23.16 (154) d Scottsdale Crows 6.2 (38)
    ● At Winnaleah Recreation Ground.

    WI (12), SC (0)

    TSL Match Of The Day: Glenorchy v Nth Launceston (KGV)


    SFL Match Of The Day: Hobart v Brighton (TCA)

     
    Gersman likes this.
  10. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    #10 Kingpin, May 19, 2017
    Last edited: May 26, 2017
    TSL: Round 7 (Saturday, 20th May)
    Hobart City 14.8 (92) d Launceston 9.11 (65)
    ● At North Hobart Oval.
    Lauderdale 13.15 (93) d Glenorchy 7.9 (51)
    ● At KGV Football Park.
    Nth Launceston 7.22 (64) d Kingborough Tigers 7.6 (48)
    ● At UTAS Stadium.
    Clarence 9.12 (66) d Burnie 5.7 (37)
    ● At West Park Oval.
    Bye: Devonport.
    NL (28), CL (24), GL (16), LC (16), LD (16) | HC (16), KT (8), BU (4), DV (0)

    SFL: Representative Match (Saturday, 20th May)
    NWFL 13.20 (98) d SFL 1.4 (10)
    ● At Ulverstone Recreation Ground.
    NN (24), LF (20), DF (16), CM (16), HV (8) | CY (8), HB (4), BR (0), SO (0)

    Old Scholars FA: Round 7 (Saturday, 20th May)
    Richmond 10.15 (75) d Hutchins' 6.3 (39)
    ● At Queenborough Oval.
    OHA 19.20 (134) d St Virgil's 4.5 (29)
    ● At De Bomford's Lane Ground, Geilston Bay.
    DOSA 17.8 (110) d University 11.11 (77)
    ● At TCA Ground.
    RI (20), OH (16), DO (16) UN (12) | HU (8), SV (0)

    Oatlands District FA: Round 8 (Saturday, 20th May)
    Mt Pleasant 19.14 (128) d Oatlands 5.4 (34)
    ● At Oatlands Oval.
    Bothwell 14.13 (97) d Campania 11.7 (73)
    ● At Bothwell Oval.
    Tasman Peninsula 10.10 (70) d Swansea 7.8 (50)
    ● At Swansea Recreation Ground.
    Campbell Town 10.15 (75) d Triabunna 11.4 (70)
    ● At Triabunna Recreation Ground.
    BW (32), MP (24), CP (24), CT (20), OA (12) | TB (8), TP (8), SW (0)

    NTFA Division One: Round 7 (Saturday, 20th May)
    Hillwood 7.7 (49) d George Town 4.7 (31)
    ● At Blue Gum Park.
    Bracknell 8.11 (59) d Sth Launceston 6.6 (42)
    ● At Bracknell Recreation Ground.
    Scottsdale 13.11 (89) d Deloraine 3.5 (23)
    ● At Deloraine Racecourse Ground.
    Rocherlea 12.15 (87) d Bridgenorth 5.7 (37)
    ● At Rocherlea Oval.
    Bye: Longford.
    BK (24), SL (20), RO (16), SC (16), HW (16) | GT (8), BN (4), LF (4), DE (4)

    NTFA Division Two: Round 6 (Saturday, 20th May)
    Old Launcestonians 12.9 (81) d Tamar Cats 8.7 (55)
    ● At West Arm Recreation Ground, Beauty Point.
    Lilydale 6.7 (43) d Evandale 5.10 (40)
    ● At Morven Park.
    Perth 17.17 (119) d Prospect 8.12 (60)
    ● At Prospect Vale Park.
    Old Scotch Collegians 8.9 (57) d University-Mowbray 2.8 (20)
    ● At UTAS Oval, Mowbray Heights.
    East Coast Swans 14.10 (94) d Meander Valley 4.2 (26)
    ● At Westbury Recreation Ground.
    St Patricks 14.11 (95) d Bridport 6.6 (42)
    ● At St Patricks Oval, Prospect Vale (Night).
    OS (24), LD (20), EV (20), PE (16), TC (16) | EC (12), SP (12), OL (8), PP (4), UM (4), BP (4), MV (4)

    NWFL: Representative Match (Saturday, 20th May)
    NWFL 13.20 (98) d SFL 1.4 (10)
    ● At Ulverstone Recreation Ground.
    WY (20), UL (20), LB (12), PG (12), CH (12) | ED (4), DV (4)


    NWFA
    : Round 7 (Saturday, 20th May)
    East Ulverstone 15.17 (107) d Sheffield 0.6 (6)
    ● At Heywards Reserve.
    Spreyton 23.12 (150) d West Ulverstone 0.0 (0)
    ● At Maidstone Park, Spreyton.
    Forth 22.16 (148) d Rosebery-Toorak 7.2 (44)
    ● At Rosebery Park.
    Wesley Vale 15.7 (97) d Turners Beach 5.9 (39)
    ● At Turners Beach Football Ground.
    Bye: Motton-Preston.
    FO (28), WV (24), MP (16), EU (12), RT (12) | TB (12), SP (4), SH (4), WU (0)


    Darwin FA: Round 7 (Saturday, 20th May)
    Yeoman 10.9 (69) d Cuprona 6.8 (44)
    ● At Wivenhoe Showground.
    Somerset 13.13 (91) d Yolla 0.0 (0)
    ● At Langley Park, Somerset.
    Natone 13.13 (91) d Ridgley 9.7 (61)
    ● At Ridgley Oval.
    Queenstown 17.17 (119) d South Burnie 11.10 (76)
    ● At The Gravel, Queenstown.
    SB (24), QT (20), SM (20), NA (20), YE (16) | RI (8), CU (4), YO (0)

    Circular Head FA: Round 3 (Saturday, 20th May)
    Irishtown 12.18 (90) d Forest-Stanley 10.9 (69)
    ● Irishtown Recreation Ground.

    Scotchtown 19.17 (131) d Redpa 4.8 (32)
    ● At Smithton Football Ground.
    IT (12), FS (8), ST (4) | RE (0)

    North East FU: Round 4 (Saturday, 20th May)

    Winnaleah 12.10 (82) d Scottsdale Crows 5.3 (33)
    ● At Scottsdale Recreation Ground.
    WI (16), SC (0)

    TSL Match Of The Day: Hobart City v Launceston (North Hobart)


    SFL Match Of The Day: NWFL v SFL (Ulverstone)

     
  11. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    TSL: Round 8 (Saturday, 27th May)
    Clarence 16.7 (103) d Nth Launceston 12.14 (86)
    ● At Blundstone Arena.
    Lauderdale 25.18 (168) d Burnie 9.2 (56)
    ● At Lauderdale Oval.
    Kingborough Tigers 11.8 (74) d Devonport 9.9 (63)
    ● At Twin Ovals, Kingston.
    Launceston 16.5 (101) d Glenorchy 4.7 (31)
    ● At Windsor Park, Riverside.
    Bye: Hobart City.
    NL (28), CL (28), LD (20), LC (20), GL (16) | HC (16), KT (12), BU (4), DV (0)

    SFL: Round 7 (Saturday, 27th May)
    Lindisfarne 20.17 (137) d Claremont 17.8 (110)
    ● At Anzac Park.
    Cygnet 23.12 (150) d Hobart 14.9 (93)
    ● At Kermandie Oval, Geeveston.
    Brighton 20.13 (133) d Sorell 9.2 (56)
    ● At Pontville Oval.
    Dodges Ferry 13.8 (86) d Huonville Lions 13.5 (83)
    ● At Shark Park, Dodges Ferry.
    Bye: New Norfolk.
    NN (24), LF (24), DF (20), CM (16), CY (12) | HV (8), BR (4), HB (4), SO (0)

    Old Scholars FA: Round 7 (Saturday, 27th May)
    DOSA 12.7 (79) d Richmond 11.5 (71)
    ● At Richmond Recreation Ground.
    OHA 16.9 (105) d Hutchins' 11.8 (74)
    ● At Queenborough Oval.
    University 25.24 (174) d St Virgil's 7.8 (50)
    ● At New Town Oval.
    OH (20), RI (20), DO (20) UN (16) | HU (8), SV (0)

    Oatlands District FA: Round 9 (Saturday, 20th May)
    Mt Pleasant 24.15 (159) d Swansea 1.6 (12)
    ● At Pawtella Oval.
    Campbell Town 7.9 (51) d Bothwell 6.14 (50)
    ● At Campbell Town Recreation Ground.
    Campania 28.19 (187) d Oatlands 6.3 (39)
    ● At Campania Recreation Ground.
    Triabunna 14.7 (91) d Tasman Peninsula 9.14 (68)
    ● At Nubeena Recreation Ground.
    BW (32), MP (28), CP (28), CT (24), TB (12) | OA (12), TP (8), SW (0)

    NTFA Division One: Round 8 (Saturday, 27th May)
    Hillwood 23.20 (158) d Deloraine 5.4 (34)
    ● At Hillwood Recreation Ground.
    Bracknell 12.9 (81) d Bridgenorth 8.12 (60)
    ● At Parrot Park, Bridgenorth.
    Scottsdale 13.7 (85) d Rocherlea 13.6 (84)
    ● At Scottsdale Recreation Ground.
    Longford 5.13 (43) d George Town 4.8 (32)
    ● At Longford Oval.
    Bye: Sth Launceston.
    BK (28), SL (20), HW (20), SC (20), RO (16) | LF (8), GT (8), BN (4), DE (4)

    NTFA Division Two: Round 7 (Saturday, 27th May)
    Bridport 15.13 (103) d Tamar Cats 10.10 (70)
    ● At Bridport Oval.
    St Patricks 12.5 (77) d Lilydale 7.11 (53)
    ● At Lilydale Oval.
    Old Launcestonians 18.13 (121) d Meander Valley 9.7 (61)
    ● At Invermay Park.
    Evandale 8.9 (57) d University-Mowbray 4.6 (30)
    ● At UTAS Oval, Mowbray Heights.
    East Coast Swans 19.26 (140) d Prospect 5.7 (37)
    ● At St Helens Recreation Ground.
    Old Scotch Collegians 19.14 (128) d Perth 5.14 (44)
    ● At NTCA Ground.
    OS (28), EV (24), LI (20), EC (16), SP (16) | PE (16), TC (16), OL (12), BP (8), UM (4), PP (4), MV (4)

    NWFL: Round 8 (Saturday, 27th May)
    Penguin 14.17 (101) d Latrobe 10.6 (66)
    ● At Darrell Baldock Oval, Latrobe.
    Circular Head Giants 10.10 (70) d Devonport 5.13 (43)
    ● At Smithton Recreation Ground.
    Ulverstone 13.20 (98) d East Devonport 8.16 (64)
    ● At Ulverstone Recreation Ground.
    Bye: Wynyard.
    UL (24), WY (20), PG (16), CH (16), LB (12) | ED (4), DV (4)


    NWFA
    : Round 8 (Saturday, 27th May)
    Turners Beach 40.35 (275) d West Ulverstone 1.1 (7)
    ● At Amy Street Ground, West Ulverstone.
    Wesley Vale 41.22 (268) d Rosebery-Toorak 1.1 (7)
    ● At Pipers Park, Wesley Vale.
    Spreyton 16.11 (107) d Sheffield 11.10 (76)
    ● At Sheffield Recreation Ground.
    Motton-Preston 15.15 (105) d East Ulverstone 5.4 (34)
    ● At Preston Football Ground, Preston.
    Bye: Forth.
    FO (28), WV (28), MP (20), TB (16), EU (12) | RT (12), SP (8), SH (4), WU (0)


    Darwin FA: Round 8 (Saturday, 27th May)
    Somerset 18.26 (134) d Cuprona 8.10 (58)
    ● At Heybridge Recreation Ground.
    Sth Burnie 28.23 (191) d Natone 4.5 (29)
    ● At Wivenhoe Showground.
    Queenstown 19.12 (126) d Ridgley 7.5 (47)
    ● At Ridgley Oval.
    Yeoman 31.16 (202) d Yolla 3.4 (22)
    ● At Yolla Oval.
    SB (28), QT (24), SM (24), YE (20), NA (20) | RI (8), CU (4), YO (0)

    Circular Head FA: Round 4 (Saturday, 27th May)
    Irishtown 16.16 (112) d Scotchtown 6.1 (37)
    ● Irishtown Recreation Ground.

    Forest-Stanley 13.19 (97) d Redpa 2.6 (18)
    ● At Redpa Recreation Ground.
    IT (16), FS (12), ST (4) | RE (0)

    North East FU: (Saturday, 27th May)

    ● No match played. Competition resumes Saturday, 3rd June.
    WI (16), SC (0)

    TSL Match Of The Day: Clarence v Nth Launceston (Blundstone Arena)

    SFL Match Of The Day: Lindisfarne v Claremont (Anzac Park)
     

    (Log in to remove this ad.)

  12. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    #12 Kingpin, Jun 4, 2017
    Last edited: Jun 17, 2017
    TSL: Round 9 (Saturday, 3rd June)
    Kingborough Tigers 15.13 (103) d Burnie 14.17 (101)
    ● At West Park Oval.
    Lauderdale 18.3 (111) d Nth Launceston 17.8 (110)
    ● At UTAS Stadium.
    Launceston 11.16 (82) d Devonport 8.4 (52)
    ● At Windsor Park, Riverside.
    Glenorchy 10.15 (75) d Hobart City 3.4 (22)
    ● At KGV Football Park (Night).
    Bye: Clarence.
    NL (28), CL (28), LD (24), LC (24), GL (20) | HC (16), KT (16), BU (4), DV (0)

    SFL: Round 8 (Saturday, 3rd June)
    Claremont 31.14 (200) d Brighton 5.2 (32)
    ● At Abbotsfield Park, Claremont.
    New Norfolk 13.21 (99) d Dodges Ferry 7.9 (51)
    ● At Boyer Oval.
    Lindisfarne 20.6 (126) d Huonville Lions 8.17 (65)
    ● At Huonville Recreation Ground.
    Hobart 20.18 (138) d Sorell 6.4 (40)
    ● At Shark Park, Dodges Ferry.
    Bye: Cygnet.
    NN (28), LF (28), CM (20), DF (20), CY (12) | HV (8), HB (8), BR (4), SO (0)

    Old Scholars FA: Round 8 (Saturday, 3rd June)
    Richmond 30.26 (206) d St Virgils 3.9 (27)
    ● At New Town Oval.
    DOSA 15.4 (94) d Hutchins' 13.14 (92)
    ● At TCA Ground.
    OHA 11.13 (79) d University 7.13 (55)
    ● At University of Tasmania Ground, Sandy Bay.
    RI (24), OH (24), DO (24) UN (16) | HU (8), SV (0)

    Oatlands District FA: Round 10 (Saturday, 3rd June)
    Campania 16.6 (102) d Mt Pleasant 15.11 (101)
    ● At Pawtella Oval.
    Bothwell 26.19 (175) d Tasman Peninsula 4.3 (27)
    ● At Bothwell Oval.
    Triabunna 21.15 (141) d Swansea 2.9 (21)
    ● At Triabunna Recreation Ground.
    Campbell Town 20.19 (139) d Oatlands 4.6 (30)
    ● At Oatlands Oval (Night)
    BW (36), CP (32), MP (28), CT (28), TB (16) | OA (12), TP (8), SW (0)

    NTFA Division One: Round 9 (Saturday, 3rd June)
    Hillwood 23.11 (149) d Rocherlea 12.9 (81)
    ● At Rocherlea Oval.
    Bracknell 17.7 (109) d Scottsdale 11.14 (80)
    ● At Bracknell Recreation Ground.
    Sth Launceston 14.14 (98) d Bridgenorth 8.11 (59)
    ● At Youngtown Memorial Ground.
    Longford 17.10 (112) d Deloraine 5.13 (43)
    ● At Deloraine Racecourse Ground.
    Bye: George Town.
    BK (32), SL (24), HW (24), SC (20), RO (16) | LF (12), GT (8), BN (4), DE (4)

    NTFA Division Two: Round 8 (Saturday, 3rd June)
    Old Scotch Collegians 24.18 (162) d Tamar Cats 13.6 (84)
    ● At West Arm Recreation Ground, Beauty Point.
    Evandale 25.20 (170) d Prospect 10.5 (65)
    ● At Prospect Vale Park.
    Old Launcestonians 22.11 (143) d Bridport 9.12 (66)
    ● At Invermay Park.
    Perth 25.6 (156) d Uni-Mowbray 10.13 (73)
    ● At Perth Recreation Ground.
    East Coast Swans 19.17 (131) d Lilydale 9.4 (58)
    ● At St Helens Recreation Ground.
    St Patricks 19.18 (132) d Meander Valley 7.9 (51)
    ● At Westbury Recreation Ground.
    OS (32), EV (28), EC (20), LI (20), SP (20) | PE (20), OL (16), TC (16), BP (8), UM (4), PP (4), MV (4)

    NWFL: Round 9 (Saturday, 3rd June)
    Ulverstone 25.21 (171) d Devonport 9.13 (67)
    ● At Devonport Oval.
    Wynyard 16.14 (110) d Latrobe 10.16 (76)
    ● At Darrel Baldock Oval, Latrobe.
    Penguin 18.11 (119) d Circular Head 10.9 (69)
    ● At Pirtek Park, Penguin.
    Bye: East Devonport.
    UL (28), WY (24), PG (20), CH (16), LB (12) | ED (4), DV (4)


    NWFA
    : Round 9 (Saturday, 3rd June)
    Forth 15.12 (102) d Wesley Vale 12.4 (76)
    ● At Forth Football Ground.
    Rosebery-Toorak 20.23 (143) d West Ulverstone 0.1 (1)
    ● At Rosebery Park.
    Motton-Preston 15.16 (106) d Spreyton 6.10 (46)
    ● At Maidstone Park, Spreyton.
    Turners Beach 27.14 (176) d Sheffield 5.3 (33)
    ● At Turners Beach Football Ground.
    Bye: East Ulverstone.
    FO (32), WV (28), MP (24), TB (20), RT (16) | EU (12), SP (8), SH (4), WU (0)


    Darwin FA: Round 9 (Saturday, 3rd June)
    Natone 29.17 (191) d Somerset 13.15 (93)
    ● At Natone Football Ground.
    Sth Burnie 45.17 (287) d Yolla 2.5 (17)
    ● At Yolla Oval.
    Cuprona 14.14 (98) d Queenstown 12.13 (85)
    ● At Heybridge Recreation Ground.
    Yeoman 20.13 (133) d Ridgley 12.13 (85)
    ● At Wivenhoe Showground.
    SB (32), QT (24), SM (24), YE (24), NA (24) | RI (8), CU (8), YO (0)

    Circular Head FA: Round 5 (Saturday, 3rd June)
    Irishtown 14.20 (104) d Redpa 0.3 (3)
    ● Irishtown Recreation Ground.

    Forest-Stanley 23.22 (160) d Scotchtown 1.1 (7)
    ● At Smithton Football Ground.
    IT (20), FS (16), ST (4) | RE (0)

    North East FU: Round 5 (Saturday, 3rd June)

    Winnaleah 20.13 (133) d Scottsdale Crows 12.4 (76)
    ● At Scottsdale Recreation Ground.
    WI (20), SC (0)

    TSL Match Of The Day: Nth Launceston v Lauderdale (UTAS Stadium)


    SFL Match Of The Day: New Norfolk v Dodges Ferry (Boyer Oval)
     
  13. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    #13 Kingpin, Jun 17, 2017
    Last edited: Jun 17, 2017
    TSL: Representative Match (Saturday, 10th June)
    NEAFL 8.7 (55) d Tasmania 5.8 (38)
    ● At Blundstone Arena.
    NL (28), CL (28), LD (24), LC (24), GL (20) | HC (16), KT (16), BU (4), DV (0)

    SFL: (Saturday, 10th June)
    No matches played due to Queen's Birthday long weekend.
    Competition resumes Saturday, 17th June.
    NN (28), LF (28), CM (20), DF (20), CY (12) | HV (8), HB (8), BR (4), SO (0)

    Old Scholars FA: (Saturday, 10th June)
    No matches played due to Queen's Birthday long weekend.
    Competition resumes Saturday, 17th June.
    RI (24), OH (24), DO (24) UN (16) | HU (8), SV (0)

    Oatlands District FA: (Saturday, 10th June)
    No matches played due to Queen's Birthday long weekend.
    Competition resumes Saturday, 17th June.
    BW (36), CP (32), MP (28), CT (28), TB (16) | OA (12), TP (8), SW (0)

    NTFA Division One: (Saturday, 10th June)
    No matches played due to Queen's Birthday long weekend.
    Competition resumes Saturday, 17th June.
    BK (32), SL (24), HW (24), SC (20), RO (16) | LF (12), GT (8), BN (4), DE (4)

    NTFA Division Two: (Saturday, 10th June)
    No matches played due to Queen's Birthday long weekend.
    Competition resumes Friday evening, 16th June.
    OS (32), EV (28), EC (20), LI (20), SP (20) | PE (20), OL (16), TC (16), BP (8), UM (4), PP (4), MV (4)

    NWFL: (Saturday, 10th June)
    No matches played due to Queen's Birthday long weekend.
    Competition resumes Saturday, 17th June.
    UL (28), WY (24), PG (20), CH (16), LB (12) | ED (4), DV (4)


    NWFA
    : (Saturday, 10th June)
    No matches played due to Queen's Birthday long weekend.
    Competition resumes Saturday, 17th June.
    FO (32), WV (28), MP (24), TB (20), RT (16) | EU (12), SP (8), SH (4), WU (0)


    Darwin FA: (Saturday, 10th June)
    No matches played due to Queen's Birthday long weekend.
    Competition resumes Saturday, 17th June.
    SB (32), QT (24), SM (24), YE (24), NA (24) | RI (8), CU (8), YO (0)

    Circular Head FA: (Saturday, 10th June)
    No matches played due to Queen's Birthday long weekend.
    Competition resumes Saturday, 17th June.
    IT (20), FS (16), ST (4) | RE (0)

    North East FU: (Saturday, 10th June)

    No matches played due to Queen's Birthday long weekend.
    Competition resumes Saturday, 24th June.
    WI (20), SC (0)

    TSL Match Of The Day: Tasmania v NEAFL (Blundstone Arena)
     
  14. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    TSL: Round 11 (Saturday, 17th June)
    Glenorchy 10.15 (75) d Devonport 5.8 (38)
    ● At Devonport Oval.
    Clarence 16.15 (111) d Kingborough Tigers 7.8 (50)
    ● At Twin Ovals, Kingston.
    Nth Launceston 21.13 (139) d Hobart City 11.7 (73)
    ● At North Hobart Oval.
    Launceston 24.18 (162) d Burnie 6.7 (43)
    ● At West Park Oval.
    Bye: Burnie.
    NL (32), CL (32), LC (28), GL (24), LD (24) | HC (16), KT (16), BU (4), DV (0)

    SFL: Round 9 (Saturday, 17th June)
    Claremont 16.15 (111) d Hobart 7.13 (55)
    ● At TCA Ground.
    New Norfolk 15.17 (107) d Lindisfarne 6.16 (52)
    ● At Anzac Park.
    Huonville Lions 16.22 (118) d Brighton 7.6 (48)
    ● At Pontville Oval.
    Cygnet 20.18 (138) d Sorell 9.6 (60)
    ● At Snug Park, Snug.
    Bye: Dodges Ferry.
    NN (32), LF (28), CM (24), DF (20), CY (16) | HV (12), HB (8), BR (4), SO (0)

    Old Scholars FA: Round 9 (Saturday, 17th June)
    OHA 16.10 (106) d DOSA 7.10 (52)
    ● At De Bomford's Lane Ground, Geilston Bay.
    Hutchins' 27.20 (182) d St Virgils 6.5 (41)
    ● At Queenborough Oval.
    University 18.11 (119) d Richmond 9.4 (58)
    ● At Richmond Recreation Ground.
    OH (28), RI (24), DO (24) UN (20) | HU (12), SV (0)

    Oatlands District FA: Round 11 (Saturday, 17th June)
    Campbell Town 15.14 (104) d Mt Pleasant 6.2 (38)
    ● At Campbell Town Memorial Oval.
    Bothwell 19.12 (126) d Triabunna 7.9 (51)
    ● At Triabunna Recreation Ground.
    Campania 30.16 (196) d Swansea 4.2 (26)
    ● At Campania Recreation Ground.
    Oatlands 17.13 (115) d Tasman Peninsula 5.10 (40)
    ● At Nubeena Recreation Ground.
    BW (40), CP (36), CT (32), MP (28), TB (16) | OA (16), TP (8), SW (0)

    NTFA Division One: Round 10 (Saturday, 17th June)
    Sth Launceston 15.11 (101) d Hillwood 8.11 (59)
    ● At Hillwood Recreation Ground.
    Bracknell 9.10 (64) d Longford 8.10 (58)
    ● At Longford Oval.
    Rocherlea 18.14 (122) d George Town 3.2 (20)
    ● At Blue Gum Park.
    Scottsdale 14.13 (97) d Bridgenorth 7.5 (47)
    ● At Scottsdale Recreation Ground.
    Bye: Deloraine.
    BK (36), SL (28), HW (24), SC (24), RO (20) | LF (12), GT (8), BN (4), DE (4)

    NTFA Division Two: Round 9 (Friday, 16th & Saturday, 17th June)
    University-Mowbray 18.16 (124) d Prospect 5.9 (39)
    ● At UTAS Oval, Mowbray Heights (Friday night).
    Old Scotch Collegians 21.16 (142) d Old Launcestonians 2.5 (17)
    ● At NTCA Ground (Friday night).
    East Coast Swans 26.15 (171) d Bridport 12.9 (81)
    ● At Bridport Oval.
    Lilydale 17.12 (114) d Perth 13.6 (84)
    ● At Lilydale Oval.
    Evandale 19.21 (135) d Meander Valley 4.5 (29)
    ● At Morven Park, Evandale.
    St Patricks 25.17 (167) d Tamar Cats 10.9 (69)
    ● At St Patricks Oval, Prospect Vale.
    OS (36), EV (32), EC (24), LI (24), SP (24) | PE (20), OL (16), TC (16), UM (8), BP (8), PP (4), MV (4)

    NWFL: Round 10 (Saturday, 17th June)
    Latrobe 8.23 (71) d East Devonport 3.4 (22)
    ● At Girdlestone Park.
    Penguin 21.17 (143) d Devonport 12.4 (76)
    ● At Pirtek Park, Penguin.
    Wynyard 9.15 (69) d Ulverstone 9.10 (64)
    ● At Wynyard Oval.
    Bye: Circular Head Giants.
    WY (28), UL (28), PG (24), LB (16), CH (16) | ED (4), DV (4)


    NWFA
    : Round 10 (Saturday, 17th June)
    Forth 43.23 (281) d West Ulverstone 0.5 (5)
    ● At Forth Football Ground.
    Rosebery-Toorak 17.20 (122) d Sheffield 2.2 (14)
    ● At Rosebery Park.
    East Ulverstone 13.5 (83) d Spreyton 9.12 (66)
    ● At Maidstone Park, Spreyton.
    Motton-Preston 19.20 (134) d Turners Beach 10.9 (69)
    ● At Turners Beach Football Ground.
    Bye: Wesley Vale.
    FO (36), WV (28), MP (28), TB (20), RT (20) | EU (16), SP (8), SH (4), WU (0)


    Darwin FA: Round 10 (Saturday, 17th June)
    Queenstown 26.22 (178) d Natone 8.7 (55)
    ● At The Gravel, Queenstown.
    Ridgley 28.31 (199) d Yolla 3.5 (23)
    ● At Ridgley Recreation Ground.
    South Burnie 26.23 (179) d Cuprona 4.6 (30)
    ● At Wivenhoe Showground.
    Yeoman 13.14 (92) d Somerset 8.14 (62)
    ● At Langley Park, Somerset.
    SB (36), QT (28), YE (28), SM (24), NA (24) | RI (12), CU (8), YO (0)

    Circular Head FA: Round 6 (Saturday, 17th June)
    Forest-Stanley 6.9 (45) d Redpa 5.9 (39)
    ● Redpa Recreation Ground.

    Irishtown 22.14 (146) d Scotchtown 5.3 (33)
    ● At Smithton Football Ground.
    IT (24), FS (20), ST (4) | RE (0)

    North East FU: (Saturday, 17th June)

    No match played. Competition resumes on Saturday 24th June.
    WI (20), SC (0)

    TSL Match Of The Day: Hobart City Demons v Nth Launceston (North Hobart)
     
  15. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    #15 Kingpin, Jun 24, 2017
    Last edited: Jul 9, 2017
    TSL: Round 12 (Friday, 23rd & Saturday, 24th June)
    Nth Launceston 12.13 (85) d Launceston 9.10 (64)
    ● At University of Tasmania Stadium (Friday night).
    Hobart City 11.12 (78) d Kingborough Tigers 3.6 (24)
    ● At North Hobart Oval.
    Clarence 14.7 (91) d Lauderdale 11.7 (73)
    ● At Lauderdale Oval.
    Devonport 14.10 (94) d Burnie 9.6 (60)
    ● At Devonport Oval.
    Bye: Glenorchy.
    NL (36), CL (36), LC (28), GL (24), LD (24) | HC (20), KT (16), BU (4), DV (4)

    SFL: Round 10 (Saturday, 24th June)
    Huonville Lions 10.12 (72) d Hobart 7.13 (55)
    ● At TCA Ground.
    New Norfolk 17.18 (120) d Brighton 4.7 (31)
    ● At Pontville Oval.
    Claremont 26.20 (176) d Sorell 1.5 (11)
    ● At Pembroke Park.
    Cygnet 14.8 (92) d Dodges Ferry 10.10 (70)
    ● At Cygnet Oval.
    Bye: Lindisfarne.
    NN (36), LF (28), CM (28), DF (20), CY (20) | HV (16), HB (8), BR (4), SO (0)

    Old Scholars FA: Round 10 (Saturday, 24th June)
    Richmond 13.7 (85) d OHA 11.8 (74)
    ● At Richmond Recreation Ground.
    DOSA 25.24 (174) d St Virgils 9.7 (61)
    ● At New Town Oval.
    Hutchins' 15.18 (108) d University 10.7 (67)
    ● At UTAS Oval, Sandy Bay.
    RI (28), OH (28), DO (28) UN (20) | HU (16), SV (0)

    Oatlands District FA: Round 12 (Saturday, 24th June)
    Oatlands 12.11 (83) d Triabunna 9.15 (69)
    ● At Oatlands Oval.
    Bothwell 30.16 (196) d Swansea 2.4 (16)
    ● At Bothwell Oval.
    Campania 9.17 (71) d Campbell Town 9.13 (67)
    ● At Campania Recreation Ground.
    Mount Pleasant d Tasman Peninsula on forfeit.
    ● At Pawtella Football Ground.
    BW (44), CP (40), CT (32), MP (32), OA (20) | TB (16), TP (8), SW (0)

    NTFA Division One: Round 11 (Saturday, 24th June)
    Hillwood 12.9 (81) d Bracknell 10.16 (76)
    ● At Bracknell Recreation Ground.
    Deloraine 17.17 (119) d George Town 4.10 (34)
    ● At Deloraine Racecourse Ground.
    Rocherlea 15.12 (102) d Longford 5.11 (41)
    ● At Rocherlea Oval.
    Sth Launceston 14.11 (95) d Scottsdale 7.4 (46)
    ● At Youngtown Memorial Ground.
    Bye: Bridgenorth.
    BK (36), SL (32), HW (28), RO (24), SC (24) | LF (12), DE (8), GT (8), BN (4)

    NTFA Division Two: Round 10 (Saturday, 24th June)
    St Patricks 30.18 (198) d University-Mowbray 4.7 (31)
    ● At St Patricks Oval, Prospect Vale.
    Old Launcestonians 14.13 (97) d Prospect 11.9 (75)
    ● At Prospect Vale Park.
    East Coast Swans 22.19 (151) d Perth 15.12 (102)
    ● At Perth Recreation Ground.
    Lilydale 17.17 (119) d Tamar Cats 10.7 (67)
    ● At West Arm Recreation Ground, Beauty Point.
    Old Scotch Collegians 15.10 (100) d Evandale 9.8 (62)
    ● At Morven Park, Evandale.
    Bridport 14.11 (95) d Meander Valley 8.16 (64)
    ● At Westbury Recreation Ground.
    OS (40), EV (32), EC (28), SP (28), LI (28) | PE (20), OL (20), TC (16), BP (12), UM (8), PP (4), MV (4)

    NWFL: Round 11 (Saturday, 24th June)
    Wynyard 17.16 (118) d East Devonport 7.9 (51)
    ● At Girdlestone Park.
    Ulverstone 14.13 (97) d Penguin 7.13 (55)
    ● At Ulverstone Recreation Ground.
    Circular Head Giants 13.17 (95) d Latrobe 10.10 (70)
    ● At Smithton Football Ground.
    Bye: Devonport.
    WY (32), UL (32), PG (24), CH (20), LB (16) | ED (4), DV (4)


    NWFA
    : Round 11 (Saturday, 24th June)
    Wesley Vale 44.27 (291) d West Ulverstone 2.2 (14)
    ● At Any Street Ground, West Ulverstone.
    Motton-Preston 24.16 (160) d Rosebery-Toorak 2.2 (14)
    ● At Preston Football Ground, Preston.
    Forth 38.28 (256) d Sheffield 0.0 (0)
    ● At Sheffield Recreation Ground.
    East Ulverstone 15.8 (98) d Turners Beach 11.7 (73)
    ● At Heywards Reserve.
    Bye: Spreyton.
    FO (40), WV (32), MP (32), TB (20), EU (20) | RT (20), SP (8), SH (4), WU (0)


    Darwin FA: Round 11 (Saturday, 24th June)
    Cuprona 15.15 (105) d Natone 15.7 (97)
    ● At Heybridge Recreation Ground.
    Somerset 14.17 (101) d Ridgley 12.11 (83)
    ● At Langley Park, Somerset.
    South Burnie 21.20 (146) d Yeoman 13.5 (83)
    ● At Wivenhoe Showground.
    Queenstown 28.21 (189) d Yolla 1.6 (12)
    ● At Yolla Oval.
    SB (40), QT (32), YE (28), SM (28), NA (24) | RI (12), CU (12), YO (0)

    Circular Head FA: Round 7 (Saturday, 24th June)
    Forest-Stanley 7.6 (48) d Irishtown 6.11 (47)
    ● At Stanley Recreation Ground.

    Scotchtown 8.9 (57) d Redpa 4.14 (38)
    ● At Redpa Recreation Ground.
    IT (24), FS (24), ST (8) | RE (0)

    North East FU: (Saturday, 24th June)

    Winnaleah 19.16 (130) d Scottsdale Crows 4.3 (27)
    ● At Scottsdale Recreation Ground.
    WI (20), SC (0)

    TSL Match Of The Day: Lauderdale v Clarence (Lauderdale)


    SFL Match Of The Day: Hobart v Huonville Lions (TCA)
     
  16. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    #16 Kingpin, Jul 9, 2017
    Last edited: Jul 9, 2017
    TSL: Round 13 (Saturday, 1st July)
    Lauderdale 16.9 (105) d Launceston 12.6 (78)
    ● At Windsor Park, Riverside.
    Hobart City 8.14 (62) d Burnie 6.4 (40)
    ● At West Park Oval.
    Clarence 19.11 (125) d Devonport 5.6 (36)
    ● At Blundstone Arena.
    Glenorchy 14.13 (97) d Kingborough Tigers 10.12 (72)
    ● At Twin Ovals, Kingston.
    Bye: Nth Launceston.
    CL (40), NL (36), GL (28), LC (28), LD (28) | HC (24), KT (16), BU (4), DV (4)

    SFL: Round 11 (Saturday, 1st July)
    New Norfolk 28.12 (180) d Hobart 6.1 (37)
    ● At Boyer Oval.
    Cygnet 14.12 (96) d Claremont 6.13 (49)
    ● At Abbotsfield Park.
    Lindisfarne 19.13 (127) d Dodges Ferry 5.13 (43)
    ● At Shark Park, Dodges Ferry.
    Huonville Lions 19.27 (141) d Sorell 6.5 (41)
    ● At Huonville Recreation Ground.
    Bye: Brighton.
    NN (40), LF (32), CM (28), CY (24), DF (20) | HV (20), HB (8), BR (4), SO (0)

    Old Scholars FA: Round 11 (Saturday, 1st July)
    DOSA 13.15 (93) d University 12.16 (88)
    ● At TCA Ground.
    OHA 30.16 (196) d St Virgils 6.3 (39)
    ● At New Town Oval.
    Hutchins' 15.11 (101) d Richmond 7.14 (56)
    ● At Queenborough Oval.
    OH (32), DO (32), RI (28) UN (20) | HU (20), SV (0)

    Oatlands District FA: Round 13 (Saturday, 1st July)
    Bothwell 36.18 (234) d Oatlands 4.5 (29)
    ● At Bothwell Oval.
    Campania 35.27 (237) d Tasman Peninsula 4.2 (26)
    ● At Dunalley Recreation Ground.
    Campbell Town 29.15 (189) d Swansea 3.4 (22)
    ● At Swansea Recreation Ground.
    Mount Pleasant 15.11 (101) d Triabunna 13.7 (85)
    ● At Triabunna Recreation Ground.
    BW (48), CP (44), CT (36), MP (36), OA (20) | TB (16), TP (8), SW (0)

    NTFA Division One: Round 12 (Saturday, 1st July)
    Bracknell 22.24 (156) d George Town 4.8 (32)
    ● At Bracknell Recreation Ground.
    Bridgenorth 19.8 (122) d Hillwood 12.7 (79)
    ● At Parrot Park, Bridgenorth.
    Rocherlea 22.24 (156) d Deloraine 4.9 (33)
    ● At Rocherlea Oval.
    Sth Launceston 13.15 (93) d Longford 6.7 (43)
    ● At Youngtown Memorial Ground.
    Bye: Scottsdale.
    BK (40), SL (36), RO (28), HW (28), SC (24) | LF (12), BN (8), DE (8), GT (8).

    NTFA Division Two: Round 11 (Friday, 30th June & Saturday, 1st July)
    Old Scotch Collegians 19.16 (130) d Prospect 5.7 (37)
    ● At NTCA Ground (Friday Night).
    East Coast Swans 18.23 (131) d Tamar Cats 4.13 (37)
    ● At St Helens Recreation Ground.
    Lilydale 25.22 (172) d University-Mowbray 4.3 (27)
    ● At Lilydale Oval.
    Meander Valley 15.14 (104) d Perth 14.13 (97)
    ● At Perth Recreation Ground.
    St Patricks 22.17 (149) d Old Launcestonians 5.6 (36)
    ● At Morven Park, Evandale.
    Evandale 23.17 (155) d Bridport 4.5 (29)
    ● At Bridport Oval.
    OS (44), EV (36), EC (32), SP (32), LI (32) | PE (20), OL (20), TC (16), BP (12), UM (8), MV (8), PP (4)

    NWFL: Round 12 (Saturday, 1st July)
    Devonport 17.16 (118) d East Devonport 11.11 (77)
    ● At Devonport Oval.
    Ulverstone 13.12 (90) d Latrobe 11.11 (77)
    ● At Darrell Baldock Oval, Latrobe.
    Wynyard 20.16 (136) d Circular Head Giants 6.9 (45)
    ● At Wynyard Oval.
    Bye: Penguin.
    WY (36), UL (36), PG (24), CH (20), LB (16) | DV (8), ED (4)


    NWFA
    : Round 12 (Saturday, 1st July)
    Forth 15.24 (114) d Motton-Preston 7.7 (49)
    ● At Forth Football Ground.
    East Ulverstone 15.7 (97) d Rosebery-Toorak 7.7 (49)
    ● At Rosebery Park.
    Wesley Vale 48.23 (311) d Sheffield 3.3 (21)
    ● At Pipers Park, Wesley Vale.
    Turners Beach 18.23 (111) d Spreyton 10.8 (68)
    ● At Turners Beach Recreation Ground.
    Bye: West Ulverstone.
    FO (44), WV (36), MP (32), TB (24), EU (24) | RT (20), SP (8), SH (4), WU (0)


    Darwin FA: Round 12 (Saturday, 1st July)
    Natone 33.23 (221) d Yolla 4.4 (28)
    ● At Natone Football Ground.
    Somerset 16.14 (110) d Sth Burnie 10.8 (68)
    ● At Wivenhoe Showground.
    Queenstown 27.20 (182) d Yeoman 5.8 (38)
    ● At The Gravel, Queenstown.
    Cuprona 15.18 (108) d Ridgley 9.10 (64)
    ● At Ridgley Recreation Ground.
    SB (40), QT (36), SM (32), NA (28), YE (28) | CU (16), RI (12), YO (0)

    Circular Head FA: Round 8 (Saturday, 1st July)
    Forest-Stanley 21.10 (136) d Scotchtown 6.7 (43)
    ● At Stanley Recreation Ground.

    Irishtown 15.23 (113) d Redpa 1.2 (8)
    ● At Irishtown Recreation Ground.
    IT (28), FS (28), ST (8) | RE (0)

    North East FU: Round 7 (Saturday, 1st July)

    Winnaleah 20.26 (146) Scottsdale Crows 6.1 (37)
    ● At Winnaleah Recreation Ground.
    WI (24), SC (0)

    TSL Match Of The Day: Launceston v Lauderdale (Windsor Park)
     
  17. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    TSL: Round 14 (Saturday, 8th & Sunday, 9th July)
    Clarence 16.8 (104) d Launceston 11.11 (77)
    ● At Blundstone Arena.
    Lauderdale 21.19 (145) d Hobart City 8.8 (56)
    ● At North Hobart Oval.
    Glenorchy 24.22 (166) d Burnie 3.4 (22)
    ● At KGV Football Park.
    Nth Launceston 11.17 (83) d Devonport 10.4 (64)
    ● At Invermay Park, Launceston (Sunday).
    Bye: Kingborough Tigers.
    CL (44), NL (40), GL (32), LD (32), LC (28) | HC (24), KT (16), DV (4), BU (4)

    SFL: Round 12 (Saturday, 8th July)
    Lindisfarne 19.12 (126) d Cygnet 15.10 (100)
    ● At Cygnet Oval.
    Claremont 14.10 (94) d Huonville Lions 11.11 (77)
    ● At Abbotsfield Park.
    New Norfolk 27.13 (175) d Sorell 6.2 (38)
    ● At Pembroke Park.
    Dodges Ferry 14.7 (91) d Brighton 8.7 (55)
    ● At Pontville Oval.
    Bye: Hobart.
    NN (44), LF (36), CM (32), DF (24), CY (24) | HV (20), HB (8), BR (4), SO (0)

    Old Scholars FA: Round 12 (Saturday, 8th July)
    OHA 26.18 (174) d Hutchins' 8.4 (52)
    ● At De Bomford's Lane Ground, Gielston Bay.
    DOSA 14.7 (91) d Richmond 11.19 (85)
    ● At TCA Ground.
    University 23.22 (160) d St Virgils 4.6 (30)
    ● At University of Tasmania Ground, Sandy Bay.
    OH (36), DO (36), RI (28) UN (24) | HU (20), SV (0)

    Oatlands District FA: Round 14 (Saturday, 8th July)
    Campania 23.12 (150) d Triabunna 7.3 (45)
    ● At Campania Recreation Ground.
    Mt Pleasant 13.7 (85) d Bothwell 12.10 (82)
    ● At Pawtella Football Ground.
    Oatlands 20.17 (137) d Swansea 7.4 (46)
    ● At Oatlands Oval.
    Campbell Town d Tasman Peninsula on forfeit.
    ● At Campbell Town Memorial Oval.
    BW (48), CP (48), CT (40), MP (40), OA (24) | TB (16), TP (8), SW (0)

    NTFA Division One: (Saturday, 8th July)
    No matches played due to Hawthorn v GWS AFL match at UTAS Stadium. Competion resumes Saturday, 15th July.
    BK (40), SL (36), RO (28), HW (28), SC (24) | LF (12), BN (8), DE (8), GT (8).

    NTFA Division Two: (Saturday, 8th July)
    No matches played due to Hawthorn v GWS AFL match at UTAS Stadium.
    Competition resumes Saturday, 15th July.
    OS (44), EV (36), EC (32), SP (32), LI (32) | PE (20), OL (20), TC (16), BP (12), UM (8), MV (8), PP (4)

    NWFL: Round 13 (Saturday, 8th July)
    Wynyard 14.19 (103) d Devonport 10.15 (75)
    ● At Devonport Oval.
    Penguin 17.14 (116) d East Devonport 13.7 (85)
    ● At Girdlestone Park.
    Ulverstone 25.20 (170) d Circular Head Giants 12.7 (79)
    ● At Ulverstone Recreation Ground.
    Bye: Latrobe.
    WY (40), UL (40), PG (28), CH (20), LB (16) | DV (8), ED (4)


    NWFA
    : Round 13 (Saturday, 8th July)
    Wesley Vale 21.11 (137) d Motton-Preston 8.10 (58)
    ● At Preston Football Ground, Preston.
    Forth 24.18 (162) d East Ulverstone 7.5 (47)
    ● At Haywoods Reserve.
    Sheffield 19.14 (128) d West Ulverstone 12.15 (87)
    ● At Sheffield Recreation Ground.
    Rosebery-Toorak 17.16 (118) d Spreyton 3.8 (26)
    ● At Maidstone Park, Spreyton.
    Bye: Turners Beach.
    FO (48), WV (40), MP (32), TB (24), EU (24) | RT (24), SP (8), SH (8), WU (0)


    Darwin FA: Round 13 (Saturday, 8th July)
    Sth Burnie 22.18 (150) d Ridgley 9.1 (55)
    ● At Ridgley Recreation Ground.
    Somerset 14.13 (97) d Queenstown 13.14 (92)
    ● At Langley Park, Somerset.
    Yeoman 17.17 (119) d Natone 17.15 (117)
    ● At Wivenhoe Showground.
    Cuprona 25.21 (171) d Yolla 6.8 (44)
    ● At Yolla Oval.
    SB (40), QT (36), SM (32), NA (28), YE (28) | CU (16), RI (12), YO (0)

    Circular Head FA: Round 9 (Saturday, 8th July)
    Irishtown 10.10 (70) d Forest-Stanley 4.4 (28)
    ● At Irishtown Recreation Ground.
    Scotchtown 12.18 (90) d Redpa 7.2 (44)
    ● At Smithton Football Ground.
    IT (32), FS (28), ST (12) | RE (0)

    North East FU: (Saturday, 8th July)

    No match played. Competition resumes Saturday, 15th July.
    WI (24), SC (0)

    TSL Match Of The Day: Clarence v Launceston (Blundstone Arena)

     
    sherb likes this.
  18. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    #18 Kingpin, Jul 30, 2017
    Last edited: Jul 30, 2017
    TSL: Round 15 (Saturday, 15th & Sunday, 16th July)
    Glenorchy 16.13 (109) d Clarence 12.14 (86)
    ● At Blundstone Arena.
    Lauderdale 20.22 (142) d Kingborough Tigers 7.8 (50)
    ● At Lauderdale Oval.
    Hobart City 10.7 (67) d Devonport 5.10 (40)
    ● At Devonport Oval.
    Nth Launceston 11.17 (83) d Devonport 10.4 (64)
    ● At West Park Oval.
    Bye: Launceston.
    NL (44), CL (44), GL (36), LD (36), LC (28) | HC (28), KT (16), DV (4), BU (4)

    SFL: Round 13 (Saturday, 15th July)
    Lindisfarne 15.20 (110) d Brighton 6.10 (46)
    ● At Anzac Park.
    New Norfolk 18.18 (126) d Claremont 4.5 (29)
    ● At Boyer Oval.
    Cygnet 14.11 (95) d Huonville Lions 8.17 (65)
    ● At Huonville Recreation Ground.
    Dodges Ferry 11.13 (79) d Hobart 7.9 (51)
    ● At TCA Ground.
    Bye: Sorell.
    NN (48), LF (40), CM (32), DF (28), CY (28) | HV (20), HB (8), BR (4), SO (0)

    Old Scholars FA: Round 13 (Saturday, 15th July)
    Richmond 17.12 (114) d OHA 9.8 (62)
    ● At De Bomford's Lane Ground, Gielston Bay.
    DOSA 15.24 (114) d St Virgils 9.6 (60)
    ● At New Town Oval.
    Hutchins 18.9 (117) d University 12.8 (80)
    ● At University of Tasmania Ground, Sandy Bay.
    DO (40), OH (36), RI (32) UN (24) | HU (24), SV (0)

    Oatlands District FA: Round 15 (Saturday, 15th July)
    Bothwell 16.13 (109) d Campbell Town 4.12 (36)
    ● At Bothwell Oval.
    Campbell Town 26.16 (172) d Oatlands 5.6 (36)
    ● At Oatlands Oval.
    Mt Pleasant 14.8 (92) d Swansea 10.3 (63)
    ● At Swansea Recreation Ground.
    Triabunna 14.20 (104) d Tasman Peninsula 15.6 (96)
    ● At Triabunna Recreation Ground.
    BW (52), CP (52), MP (44), CT (40), OA (24) | TB (20), TP (8), SW (0)

    NTFA Division One: (Saturday, 15th July)
    Bracknell 18.15 (123) d Deloraine 5.8 (38)
    ● At Deloraine Racecourse Ground.
    Scottsdale 18.10 (118) d Hillwood 10.6 (66)
    ● At Hillwood Recreation Ground.
    Longford 15.9 (99) d Bridgenorth 12.10 (82)
    ● At Longford Oval.
    Sth Launceston 23.11 (149) d George Town 3.8 (26)
    ● At Youngtown Memorial Ground.
    BK (44), SL (40), RO (28), SC (28), HW (28) | LF (16), BN (8), DE (8), GT (8).

    NTFA Division Two: Round 12 (Saturday, 15th July)
    Tamar Cats 16.21 (117) d Prospect 13.7 (85)
    ● At West Arm Recreation Ground, Beauty Point.
    Lilydale 35.21 (231) d Bridport 2.5 (17)
    ● At Lilydale Oval.
    Evandale 13.10 (88) d East Coast Swans 7.10 (52)
    ● At Morven Park, Evandale.
    St Patricks 23.12 (150) d Perth 14.5 (89)
    ● At St Patricks Oval, Prospect Vale.
    Old Launcestonians 20.11 (131) d University-Mowbray 6.4 (40)
    ● At UTAS Oval, Mowbray Heights.
    Old Scotch Collegians 17.9 (111) d Meander Valley 9.6 (60)
    ● At Westbury Recreation Ground.
    OS (48), EV (40), LI (36), SP (36), EC (32) | OL (24), PE (20), TC (20), BP (12), UM (8), MV (8), PP (4)

    NWFL: Round 14/15 Split Round (Saturday, 15th & 22nd July)
    Latrobe 29.17 (191) d Devonport 8.5 (53)
    ● At Darrel Baldock Oval, Latrobe.
    Wynyard 16.14 (110) d Penguin 3.11 (29)
    ● At Wynyard Oval.
    Bye: Ulverstone.
    WY (44), UL (40), PG (28), LB (20), CH (20) | DV (8), ED (4)


    NWFA
    : Round 14 (Saturday, 15th July)
    Wesley Vale 38.19 (247) d East Ulverstone 1.4 (10)
    ● At Pipers Park, Wesley Vale.
    Forth 32.20 (212) d Spreyton 5.8 (38)
    ● At Forth Football Ground.
    Turners Beach 12.10 (82) d Rosebery-Toorak 9.10 (64)
    ● At Rosebery Park.
    Motton-Preston 30.28 (208) d West Ulverstone 1.2 (8)
    ● At Amy Street Ground, West Ulverstone.
    Bye: Sheffield.
    FO (52), WV (44), MP (36), TB (28), RT (24) | EU (24), SP (8), SH (8), WU (0)


    Darwin FA: Round 14 (Saturday, 15th July)
    Sth Burnie 28.15 (183) d Queenstown 10.2 (62)
    ● At Wivenhoe Showground.
    Cuprona 13.13 (91) d Yeoman 6.16 (52)
    ● At Heybridge Recreation Ground.
    Natone 26.17 (173) d Ridgley 6.11 (47)
    ● At Natone Football Ground.
    Somerset 34.14 (218) d Yolla 5.7 (37)
    ● At Yolla Oval.
    SB (40), QT (36), SM (32), NA (28), YE (28) | CU (16), RI (12), YO (0)

    Circular Head FA: Round 10 (Saturday, 15th July)
    Irishtown 11.13 (79) d Redpa 2.14 (26)
    ● At Redpa Recreation Ground.
    Forest-Stanley 7.8 (50) d Scotchtown 5.10 (40)
    ● At Stanley Recreation Ground.
    IT (36), FS (32), ST (12) | RE (0)

    North East FU: Round 8 (Saturday, 15th July)

    Winnaleah 23.17 (155) d Scottsdale Crows 2.1 (13)
    ● At Winnaleah Recreation Ground.
    WI (28), SC (0)

    TSL Match Of The Day: Clarence v Glenorchy (Blundstone Arena)

    SFL Match Of The Day: Huonville Lions v Cygnet (Huonville)
     
  19. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    #19 Kingpin, Jul 30, 2017
    Last edited: Aug 13, 2017
    TSL: Round 16 (Saturday, 22nd July)
    Nth Launceston 9.10 (64) d Glenorchy 8.12 (60)
    ● At UTAS Stadium, Launceston.
    Lauderdale 17.22 (124) d Devonport 10.5 (65)
    ● At Lauderdale Oval.
    Clarence 15.16 (106) d Hobart City 7.9 (51)
    ● At North Hobart Oval.
    Launceston 8.20 (68) d Kingborough Tigers 9.9 (63)
    ● At Windsor Park, Riverside.
    Bye: Burnie.
    NL (48), CL (48), LD (40), GL (36), LC (32) | HC (28), KT (16), DV (4), BU (4)

    SFL: Round 14 (Saturday, 22nd July)
    Lindisfarne 20.20 (140) d Hobart 4.8 (32)
    ● At Anzac Park.
    New Norfolk 29.11 (185) d Huonville Lions 2.6 (18)
    ● At Boyer Oval.
    Cygnet 24.12 (156) d Brighton 2.4 (16)
    ● At Cygnet Oval.
    Dodges Ferry 20.21 (141) d Sorell 7.2 (44)
    ● At Shark Park, Dodges Ferry.
    Bye: Claremont.
    NN (52), LF (44), CM (32), DF (32), CY (32) | HV (20), HB (8), BR (4), SO (0)

    Old Scholars FA: Round 14 (Saturday, 22nd July)
    OHA 9.12 (66) dw DOSA 9.12 (66)
    ● At De Bomford's Lane Ground, Gielston Bay.
    Hutchins 23.15 (153) d St Virgils 5.6 (36)
    ● At Queenborough Oval.
    Richmond 15.10 (100) d University 9.6 (60)
    ● At University of Tasmania Ground, Sandy Bay.
    DO (42), OH (38), RI (36) HU (28) | UN (24), SV (0)

    Oatlands District FA: Round 16 (Saturday, 22nd July)
    Campania 15.7 (97) d Bothwell 12.15 (87)
    ● At Campania Recreation Ground.
    Campbell Town 19.13 (127) d Triabunna 4.5 (29)
    ● At Campbell Town Memorial Oval.
    Mt Pleasant 16.11 (107) d Oatlands 6.3 (39)
    ● At Pawtella Football Ground.
    Tasman Peninsula 18.9 (117) d Swansea 11.9 (75)
    ● At Nubeena Recreation Ground.
    CP (56), BW (52), MP (48), CT (44), OA (24) | TB (20), TP (12), SW (0)

    NTFA Division One: (Saturday, 22nd July)
    BK (44), SL (40), RO (28), SC (28), HW (28) | LF (16), BN (8), DE (8), GT (8).

    NTFA Division Two: Round 11 (Saturday, 22nd July)


    OS (48), EV (40), LI (36), SP (36), EC (32) | OL (24), PE (20), TC (20), BP (12), UM (8), MV (8), PP (4)

    NWFL: Round 14/15 Split Round (Saturday, 15th & 22nd July)


    WY (44), UL (40), PG (28), LB (20), CH (20) | DV (8), ED (4)

    NWFA
    : Round 15 (Saturday, 22nd July)
    Motton-Preston 24.24 (168) d Sheffield 4.1 (25)
    ● At Preston Football Ground, Preston.
    Wesley Vale 25.22 (172) d Spreyton 7.6 (48)
    ● At Maidstone Park, Spreyton.
    Forth 21.19 (145) d Turners Beach 5.10 (40)
    ● At Turners Beach Football Ground.
    East Ulverstone 34.16 (220) d West Ulverstone 4.3 (27)
    ● At Amy Street Ground, West Ulverstone.
    Bye: Rosebery-Toorak.
    FO (56), WV (48), MP (40), TB (28), EU (28) | RT (24), SP (8), SH (8), WU (0)


    Darwin FA: Round 15 (Saturday, 22nd July)
    Sth Burnie 30.19 (199) d Natone 8.9 (57)
    ● At Natone Football Ground.
    Queenstown 29.22 (196) d Ridgley 6.8 (44)
    ● At The Gravel, Queenstown.
    Somerset 26.17 (173) d Cuprona 2.8 (20)
    ● At Langley Park, Somerset.
    Yeoman 33.17 (215) d Yolla 4.3 (27)
    ● At Wivenhoe Showground.
    SB (44), QT (40), SM (36), YE (32), NA (28) | CU (16), RI (12), YO (0)

    Circular Head FA: (Saturday, 22nd July)
    No matches played. Competition resumes Saturday, 29th July.
    IT (36), FS (32), ST (12) | RE (0)

    North East FU: (Saturday, 22nd July)

    No match played. Competition resumes Saturday, 29th July.
    WI (28), SC (0)

    TSL Match Of The Day:


    SFL Match Of The Day:
     
  20. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    Saturday 29th and Sunday 30th July results.
    (To be added)
     
  21. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    Saturday 5th and Sunday 6th August results.
    (To be added)
     
  22. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    #22 Kingpin, Aug 13, 2017
    Last edited: Aug 14, 2017
    TSL: Round 19 (Saturday, 12th August)
    Lauderdale 17.13 (115) d Hobart City 4.9 (33)
    ● At Lauderdale Oval.
    Launceston 6.8 (44) d Devonport 2.5 (17)
    ● At Devonport Oval.
    Bye: Nth Launceston, Clarence, Glenorchy, Burnie & Kingborough Tigers.
    NL (56), LD (52), CL (52), GL (40), LC (36) | HC (32), KT (16), DV (8), BU (4)

    SFL: Round 17 (Saturday, 12th August)
    Lindisfarne 16.16 (112) d Huonville Lions 3.12 (30)
    ● At Anzac Park.
    New Norfolk 20.19 (139) d Dodges Ferry 9.4 (58)
    ● At Shark Park, Dodges Ferry.
    Claremont 10.11 (71) d Brighton 7.8 (50)
    ● At Pontville Oval.
    Hobart 7.11 (53) d Sorell 5.10 (40)
    ● At TCA Ground.
    Bye: Cygnet.
    NN (60), LF (56), CM (40), DF (32), CY (32) | HV (24), HB (20), BR (4), SO (4)

    Old Scholars FA: Round 16 (Saturday, 12th August)
    Richmond 15.14 (104) d Hutchins' 3.9 (27)
    ● At Richmond Recreation Ground.
    OHA 13.17 (95) d St Virgils 2.7 (19)
    ● At New Town Oval.
    DOSA 8.5 (53) d University 8.2 (50)
    ● At University of Tasmania Ground, Sandy Bay.
    DO (50), OH (46), RI (44), HU (28) | UN (24), SV (0)

    Oatlands District FA: Round 19 (Saturday, 12th August)
    Bothwell 23.17 (155) d Swansea 0.5 (5)
    ● At Swansea Recreation Ground.
    Campania 5.10 (40) d Campbell Town 4.10 (34)
    ● At Campbell Town Memorial Oval.
    Mt Pleasant 18.16 (124) d Tasman Peninsula 4.8 (32)
    ● At Nubeena Recreation Ground.
    Oatlands 12.15 (87) d Triabunna 5.12 (42)
    ● At Triabunna Recreation Ground.
    CP (68), BW (64), MP (56), CT (52), OA (32) | TB (20), TP (12), SW (0)

    NTFA Division One: Round 17 (Saturday, 12th August)
    George Town 8.7 (55) d Longford 5.8 (38)
    ● At Blue Gum Park.
    Bracknell 15.17 (107) d Bridgenorth 6.11 (47)
    ● At Bracknell Recreation Ground.
    Hillwood 14.5 (89) d Deloraine 9.6 (60)
    ● At Deloraine Racecourse Ground.
    Rocherlea 14.12 (96) d Scottsdale 7.17 (59)
    ● At Rocherlea Oval.
    Bye: Sth Launceston.
    SL (52), BK (52), SC (40), HW (36), RO (32) | BN (20), LF (20), DE (12), GT (8).

    NTFA Division Two: Round 16 (Saturday, 12th August)
    Old Scotch Collegians 35.13 (223) d Bridport 3.5 (23)
    ● At NTCA Ground.
    Lilydale 23.21 (159) d Old Launcestonians 0.5 (5)
    ● At Invermay Park.
    Evandale 6.10 (46) d Perth 4.12 (36)
    ● At Perth Recreation Ground.
    St Patricks 20.24 (144) d Prospect 5.5 (35)
    ● At Prospect Vale Park.
    East Coast Swans 23.17 (155) d University-Mowbray 3.4 (22)
    ● At St Helens Recreation Ground.
    Meander Valley 12.11 (83) d Tamar Cats 7.5 (47)
    ● At Westbury Recreation Ground.
    OS (56), EV (56), LI (48), EC (48), SP (44) | PE (32), TC (24), OL (24), MV (20), BP (20), UM (8), PP (4)

    NWFL: Round 17 (Saturday, 12th August)
    Penguin 9.10 (64) d Ulverstone 6.14 (50)
    ● At Pirtek Park. ★
    Latrobe 16.23 (119) d Circular Head Giants 8.4 (52)
    ● At Darrell Baldock Oval.
    Wynyard 21.13 (139) d East Devonport 3.8 (26)
    ● At Wynyard Oval.
    Bye: Ulverstone.
    ★Note: This match was the last official match to be played at Pirtek Park (Penguin Sports Ground) after 112 years of use.
    WY (52), UL (52), PG (40), LB (28), CH (28) | DV (8), ED (4)


    NWFA
    : Round 18 (Saturday, 12th August)
    Forth 16.16 (112) d Wesley Vale 8.4 (52)
    ● At Pipers Park, Wesley Vale.
    Motton-Preston 17.13 (115) d Spreyton 0.0 (0)
    ● At Preston Football Ground.
    Rosebery-Toorak 10.17 (77) d West Ulverstone 5.3 (33)
    ● At Amy Street Ground, West Ulverstone.
    Turners Beach 28.25 (193) d Sheffield 3.3 (21)
    ● At Sheffield Recreation Ground.
    Bye: East Ulverstone.
    FO (64), WV (56), MP (48), TB (36), EU (32) | RT (28), SP (12), SH (12), WU (0)


    Darwin FA: Round 18 (Saturday, 12th August)
    Queenstown 47.29 (311) d Yolla 1.1 (7)
    ● At The Gravel, Queenstown.
    Sth Burnie 17.19 (121) d Yeoman 3.9 (27)
    ● At Wivenhoe Showground.
    Natone 23.11 (149) d Cuprona 5.7 (37)
    ● At Natone Football Ground.
    Somerset 21.23 (149) d Ridgley 5.11 (41)
    ● At Ridgley Recreation Ground.
    SB (64), SM (56), QT (52), YE (40), NA (36) | CU (24), RI (16), YO (0)

    Circular Head FA: First Semi Final (Saturday, 12th August)
    Irishtown 9.8 (62) d Forest-Stanley 3.6 (24)
    ● At Smithton Football Ground.

    North East FU: Round 11 (Saturday, 12th August)

    Winnaleah 20.25 (145) d Scottsdale Crows 7.6 (48)
    ● At Scottsdale Recreation Ground.
    WI (44), SC (0)


    TSL Match Highlights: Devonport v Launceston (Devonport)

    TSL Match Highlights: Lauderdale v Hobart City (Lauderdale)

    The Advocate Highlights: Penguin v Ulverstone (Penguin)
    Penguin Two Blues Facebook: Final moments at Penguin

     
  23. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    #23 Kingpin, Aug 19, 2017
    Last edited: Aug 20, 2017
    TSL: Round 20 (Saturday, 19th August)
    Clarence 9.10 (64) d Lauderdale 9.9 (63)
    ● At Blundstone Arena.
    Nth Launceston 23.22 (160) d Burnie 2.6 (18)
    ● At UTAS Stadium.
    Glenorchy 16.13 (109) d Kingborough Tigers 8.8 (56)
    ● At Twin Ovals, Kingston.
    Bye: Hobart City Demons, Devonport & Launceston.
    NL (60), CL (56), LD (52), GL (44), LC (36) | HC (32), KT (16), DV (8), BU (4)


    SFL: Round 18 (Saturday, 19th August)

    New Norfolk 17.17 (119) d Lindisfarne 11.11 (77)
    ● At Boyer Oval.
    Cygnet 24.14 (158) d Sorell 6.7 (43)
    ● At Pembroke Park.
    Claremont 12.20 (92) d Hobart 5.14 (44)
    ● At Abbotsfield Park.
    Huonville Lions 18.14 (122) d Brighton 9.6 (60)
    ● At Huonville Recreation Ground.
    Bye: Dodges Ferry.
    NN (64), LF (56), CM (44), CY (36), DF (32) | HV (28), HB (20), BR (4), SO (4)


    Old Scholars FA: Round 17 (Saturday, 19th August)

    Richmond 14.3 (87) d OHA 7.12 (54)
    ● At De Bomford's Lane Ground, Geilston Bay.
    Hutchins' 15.11 (101) d University 10.11 (71)
    ● At Queenborough Oval.
    DOSA 18.20 (128) d St Virgil's 3.2 (20)
    ● At TCA Ground.
    DO (54), RI (48), OH (46), HU (32) | UN (24), SV (0)


    Oatlands District FA: (Saturday, 19th August)

    Elimination Final
    Campbell Town: 3.2 (20) | 7.7 (49) | 11.8 (74) | 16.8 (104)
    Oatlands: 5.3 (33) | 5.5 (35) | 5.6 (36) | 11.9 (75)
    ● At Bothwell Oval.

    Qualifying Final
    Mt Pleasant: 2.3 (15) | 5.3 (33) | 9.5 (59) | 11.7 (73)
    Bothwell: 2.2 (14) | 4.6 (30) | 5.6 (36) | 6.12 (48)
    ● At Bothwell Oval.

    NTFA Division One: Round 18 (Saturday, 19th August)

    Bridgenorth 12.6 (78) d Sth Launceston 9.19 (73)
    ● At Parrot Park, Bridgenorth.
    Scottsdale 12.5 (77) d Bracknell 10.9 (69)
    ● At Scottsdale Recreation Ground.
    Rocherlea 14.14 (98) d Hillwood 6.9 (45)
    ● At Hillwood Recreation Ground.
    Longford 15.14 (104) d Deloraine 5.8 (38)
    ● At Longford Oval.
    Bye: George Town.
    SL (52), BK (52), SC (44), RO (36), HW (36) | LF (24), BN (24), GT (12), DE (8).


    NTFA Division Two: (Saturday, 19th & Sunday, 20th August)

    First Elimination Final
    Lilydale: 7.5 (47) | 10.8 (68) | 22.11 (143) | 36.15 (231)
    Perth: 2.2 (14) | 8.3 (51) | 8.3 (51) | 9.3 (57)
    ● At Invermay Park.

    Qualifying Final
    Evandale: 4.1 (25) | 7.1 (43) | 13.2 (80) | 14.4 (88)
    Old Scotch Collegians: 5.4 (34) | 9.7 (61) | 10.9 (69) | 12.11 (83)
    ● At Invermay Park.

    Second Elimination Final
    East Coast Swans: 19.10 (124)
    St Patricks: 14.8 (92)
    ● At Invermay Park (Sunday)

    NWFL: Round 18 (Saturday, 19th August)

    East Devonport 18.8 (116) d Devonport 13.13 (91)
    ● At Girdlestone Park.
    Latrobe 13.7 (85) d Ulverstone 8.14 (62)
    ● At Ulverstone Recreation Ground.
    Wynyard 18.18 (126) d Circular Head Giants 7.5 (47)
    ● At Smithton Football Ground.
    Bye: Penguin.
    WY (56), UL (52), PG (40), LB (32), CH (28) | DV (8), ED (8)


    NWFA: (Saturday, 19th & Sunday, 20th August)

    Qualifying Final
    Wesley Vale: 4.3 (27) | 6.7 (43) | 13.10 (88) | 17.12 (114)
    Motton-Preston: 2.4 (16) | 3.4 (22) | 3.8 (26) | 5.12 (42)

    ● At Maidstone Park, Spreyton.

    Elimination Final
    Turners Beach: 5.9 (39) | 12.13 (85) | 18.18 (126) | 27.19 (181)
    East Ulverstone: 1.4 (10) | 3.4 (22) | 5.6 (36) | 10.8 (68)
    ● At Maidstone Park, Spreyton (Sunday).


    Darwin FA: Round 19 (Saturday, 19th August)

    Somerset 6.5 (41) d Sth Burnie 3.9 (27) ★
    ● At Langley Park, Somerset.
    Yeoman 15.15 (105) d Queenstown 10.11 (71)
    ● At Wivenhoe Showground.
    Natone 33.23 (221) d Yolla 5.9 (39)
    ● At School Road Ground, Yolla.
    Cuprona 15.10 (100) d Ridgley 7.14 (56)
    ● At Heybridge Recreation Ground.
    ★Note: This match was abandoned early in the third quarter due to fighting.
    SB (64), SM (60), QT (52), YE (44), NA (40) | CU (28), RI (16), YO (0)


    Circular Head FA: (Saturday, 19th August)
    First Semi Final
    Forest-Stanley 6.11 (47) d Scotchtown 6.7 (43)
    ● At Stanley Recreation Ground.

    North East FU: Round 12 (Saturday, 19th August)

    No match played. Twelfth and final round resumes next Saturday, 26th August.
    WI (44), SC (0)

    TSL Match of the Day: Clarence v Lauderdale (Blundstone Arena)

    OSFA Match of the Day: Hutchins v University (Queenborough)

     
  24. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    #24 Kingpin, Sep 6, 2017
    Last edited: Sep 6, 2017
    TSL: Round 21 (Friday, 25th & Saturday, 26th August)
    Hobart City 14.12 (96) d Kingborough Tigers 11.11 (77)
    ● At North Hobart Oval (Friday Night).
    Burnie 14.8 (92) d Devonport 12.12 (84)
    ● At West Park Oval (Friday Night).
    Glenorchy 10.10 (70) d Clarence 8.7 (55)
    ● At KGV Football Park.
    Nth Launceston 14.10 (94) d Launceston 9.4 (58)
    ● At Windsor Park, Riverside.
    Bye: Lauderdale.
    NL (64), CL (56), LD (52), GL (48), LC (36) | HC (36), KT (16), DV (8), BU (8)


    SFL: Round 18 (Saturday, 26th August)

    Elimination Final
    Cygnet: 3.3 (21) | 6.5 (41) | 12.9 (81) | 13.9 (87)
    Dodges Ferry: 2.3 (15) | 8.4 (52) | 9.4 (58) | 12.7 (79)

    ● At Cygnet Oval.
    Qualifying Final
    Lindisfarne: 1.1 (7) | 6.10 (46) | 14.11 (95) | 19.15 (129)
    Claremont: 2.4 (16) | 2.7 (19) | 5.10 (40) | 9.11 (65)

    ● At Anzac Park, Lindisfarne.

    Old Scholars FA: Round 18 (Saturday, 26th August)

    OHA 15.6 (96) d DOSA 8.7 (55)
    ● At TCA Ground.
    Hutchins' 16.15 (111) d St Virgils 14.10 (94)
    ● At New Town Oval.

    Richmond 29.21 (195) d University 7.11 (53)
    ● At Richmond Recreation Ground.
    DO (54), RI (52), OH (50), HU (36) | UN (24), SV (0)


    Oatlands District FA: (Saturday, 26th August)

    First Semi Final
    Mt Pleasant: 4.2 (26) | 6.3 (39) | 8.8 (56) | 8.9 (57)
    Campania: 0.1 (1) | 0.4 (4) | 1.5 (11) | 5.8 (38)
    ● At Campania Memorial Oval.

    Second Semi Final
    Bothwell: 2.8 (20) | 6.9 (45) | 10.11 (71) | 16.16 (112)
    Campbell Town: 3.0 (18) | 4.2 (26) | 6.2 (38) | 8.3 (51)
    ● At Campania Memorial Oval.

    NTFA Division One: (Saturday, 26th & Sunday, 27th August)

    Qualifying Final
    Bracknell: 6.2 (38) | 8.4 (52) | 11.7 (73) | 13.13 (91)
    Scottsdale: 1.2 (8) | 3.3 (21) | 4.5 (29) | 6.7 (43)
    ● At Hillwood Recreation Ground.

    Elimination Final
    Rocherlea: 2.1 (13) | 5.6 (36) | 7.10 (52) | 12.11 (83)
    Hillwood: 3.3 (21) | 5.5 (35) | 6.6 (42) | 6.7 (43)
    ● At Youngtown Memorial Ground (Sunday).


    NTFA Division Two: (Saturday, 26th & Sunday, 27th August)

    Second Semi Final
    Lilydale: 0.1 (1) | 2.2 (14) | 2.6 (18) | 7.8 (50)
    Evandale: 2.2 (14) | 4.4 (28) | 6.6 (42) | 7.6 (48)
    ● At Invermay Park.

    First Semi Final
    East Coast Swans: 6.2 (38) | 7.4 (46) | 8.7 (55) | 13.10 (88)
    Old Scotch Collegians: 2.4 (16) | 5.11 (41) | 10.15 (75) | 11.19 (85)
    ● At Invermay Park.

    NWFL: (Saturday, 26th & Sunday, 27th August)

    Qualifying Final
    Ulverstone: 3.3 (21) | 5.7 (37) | 9.11 (65) | 11.13 (79)
    Penguin: 0.2 (2) | 2.6 (18) | 3.6 (24) | 6.10 (46)
    ● At Ulverstone Recreation Ground.

    Elimination Final
    Latrobe: 1.2 (8) | 3.6 (24) | 8.8 (56) | 12.14 (86)
    Circular Head Giants: 4.2 (26) | 5.5 (35) | 8.9 (57) | 9.9 (63)
    ● At Darrell Baldock Oval, Latrobe (Sunday).


    NWFA: (Saturday, 26th & Sunday, 27th August)

    Second Semi Final
    Forth: 5.1 (31) | 8.6 (54) | 16.10 (106) | 17.14 (116)
    Wesley Vale: 2.7 (19) | 5.9 (39) | 10.10 (70) | 15.15 (105)

    ● At Maidstone Park, Spreyton.

    First Semi Final
    Motton-Preston: 5.5 (35) | 9.10 (64) | 15.13 (103) | 22.13 (145)
    Turners Beach: 2.3 (15) | 5.6 (36) | 7.7 (49)
    | 10.10 (70)
    ● At Maidstone Park, Spreyton (Sunday).

    Darwin FA: (Saturday, 26th August)

    Elimination Final
    Natone: 5.3 (33) | 8.8 (56) | 13.14 (92) | 15.17 (107)
    Yeoman: 0.1 (1) | 4.3 (27) | 6.6 (42) | 10.10 (70)
    ● At Wivenhoe Showground.
    Qualifying Final
    Somerset: 3.4 (22) | 4.5 (29) | 7.7 (49) | 11.10 (76)
    Queenstown: 2.2 (14) | 7.5 (47) | 9.7 (61) | 10.9 (69)
    ● At Wivenhoe Showground.


    Circular Head FA
    : (Saturday, 26th August)
    Grand Final
    Forest-Stanley: -.- (-) | 6.7 (43) | 8.7 (55) | 8.7 (55)
    Irishtown: -.- (-) | 1.2 (8) | 1.3 (9) | 3.10 (28)
    ● At Smithton Football Ground.

    North East FU: Round 12 (Saturday, 26th August)

    Winnaleah 16.14 (110) d Scottsdale 2.1 (13)
    ● At Winnaleah Recreation Ground.

    WI (48), SC (0)

    TSL Match of the Day: Glenorchy v Clarence (KGV)

    SFL Match of the Day: Lindisfarne v Claremont (Anzac Park)
     
  25. Kingpin

    Kingpin Brownlow Medallist

    Richmond
    Jan 15, 2004
    12,179
    #25 Kingpin, Sep 6, 2017
    Last edited: Sep 6, 2017
    TSL: (Saturday, 2nd September)
    Elimination Final
    Launceston: 1.4 (10) | 4.6 (30) | 10.10 (70) | 14.15 (99)
    Glenorchy: 2.2 (14) | 5.7 (37) | 6.8 (44) | 10.11 (71)
    ● At Blundstone Arena.

    Qualifying Final
    Lauderdale: 6.2 (38) | 8.2 (50) | 12.6 (78) | 20.6 (126)
    Clarence: 3.2 (20) | 7.10 (52) | 9.15 (69) | 10.19 (79)
    ● Attendance: 3,200 at Blundstone Arena.

    SFL: (Saturday, 2nd September)

    First Semi Final
    Claremont: 2.5 (17) | 6.10 (46) | 13.13 (91) | 15.18 (108)
    Cygnet: 3.2 (20) | 3.4 (22) | 6.8 (44) | 10.11 (71)

    ● At Abbotsfield Park, Claremont.
    Second Semi Final
    Lindisfarne: 4.4 (28) | 5.6 (36) | 12.7 (79) | 14.9 (93)
    New Norfolk: 2.1 (13) | 3.5 (23) | 7.7 (49) | 12.8 (80)

    ● At Boyer Oval.

    Old Scholars FA: (Saturday, 2nd September)

    No matches played this week. Finals start next Saturday, 9th September.
    First Semi Final
    OHA v Hutchins
    ● At Richmond Recreation Ground.
    Second Semi Final
    DOSA v Richmond
    ● At Richmond Recreation Ground.


    Oatlands District FA: (Saturday, 2nd September)

    Preliminary Final
    Bothwell: 5.1 (31) | 11.2 (68) | 12.5 (77) | 14.6 (90))
    Campania: 2.3 (15) | 3.3 (21) | 4.9 (33) | 7.13 (55)
    ● At Oatlands Oval.

    NTFA Division One: (Saturday, 2nd & Sunday, 3rd September)

    Second Semi Final
    Sth Launceston: 6.7 (43) | 6.9 (45) | 9.14 (68) | 11.17 (83)
    Bracknell: 0.2 (2) | 3.7 (25) | 7.9 (51) | 9.13 (67)
    ● At Longford Oval.

    First Semi Final
    Rocherlea: 2.6 (18) | 2.7 (19) | 6.10 (46) | 8.10 (58)
    Scottsdale: 0.1 (1) | 2.4 (16) | 3.7 (25) | 3.9 (27)
    ● At Scottsdale Recreation Ground (Sunday).


    NTFA Division Two: (Saturday, 2nd September)

    Preliminary Final
    East Coast Swans: 3.3 (21) | 7.4 (46) | 15.6 (96) | 20.8 (128)
    Evandale: 2.3 (15) | 3.12 (30) | 5.12 (42) | 8.13 (61)
    ● At Invermay Park.

    NWFL: (Saturday, 2nd & Sunday, 3rd September)

    Second Semi Final
    Ulverstone: 5.3 (33) | 6.8 (44) | 10.9 (69) | 13.13 (91)
    Wynyard: 4.2 (26) | 5.7 (37) | 9.7 (61) | 9.8 (62)
    ● At Wynyard Oval.

    First Semi Final
    Latrobe: 3.4 (22) | 4.7 (31) | 10.7 (67) | 14.8 (92)
    Penguin: 2.3 (15) | 5.6 (36) | 8.9 (57) | 9.12 (66)
    ● At Pirtek Park, Penguin (Sunday).
    Note: This was the final ever football match to be staged at the Pirtek Park (Penguin Sports Ground). Penguin moves to Dial Road next season.


    NWFA: (Saturday, 26th & Sunday, 27th August)

    Preliminary Final
    Wesley Vale: 5.2 (32) | 11.9 (75) | 17.10 (112) | 21.13 (139)
    Motton-Preston: 1.3 (9) | 6.5 (41) | 9.6 (60) | 10.7 (67)

    ● At Maidstone Park, Spreyton.

    Darwin FA: (Saturday, 2nd September)

    First Semi Final
    Queenstown: 3.4 (22) | 9.7 (61) | 12.10 (82) | 15.12 (102)
    Natone: 3.4 (22) | 6.7 (43) | 9.8 (62) | 13.12 (90)
    ● At Wivenhoe Showground.
    Second Semi Final
    South Burnie: 5.1 (31) | 8.5 (53) | 13.9 (87) | 19.10 (124)
    Somerset: 0.2 (2) | 3.5 (23) | 6.6 (42) | 10.9 (69)
    ● At Wivenhoe Showground.


    North East FU: (Saturday, 2nd September)

    Grand Final
    Winnaleah: 8.4 (52) | 13.9 (87) | 19.15 (129) | 24.21 (165)
    Scottsdale: 1.2 (8) | 2.2 (14) | 3.2 (20) | 3.2 (20)
    ● At Scottsdale Recreation Ground.


    TSL Match of the Day: Glenorchy v Launceston (Blundstone Arena)

    TSL Match of the Day: Clarence v Lauderdale (Blundstone Arena)
     

Share This Page

Loading...